a.c.m lasit?

kestääkö ne käyttöä? ja lippaistakin yks kysymys. pitääkö ne ajaa sisään?
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tarvitse ajaa sisään, heti voi alkaa käyttää normaalisti.

Äänestä
  • juu mut onko kellään kokemuksia?

    Äänestä

  • tulwe just postiin kirjoitti:

    juu mut onko kellään kokemuksia?

    Ai etkö usko Satomia?

    Äänestä

  • JIHAD! kirjoitti:

    Ai etkö usko Satomia?

    Panosta kunnon suojalaseihin, ACM-muovirimpuloilla ei tee mitään ja linssikin voi olla mitä sattuu vaikkaa kestäisi yksittäisen osuman trk. kiväärillä metrin päästä. Sikälimikäli vielä tarjouksessa hiflow'sta saa kunnon ESS lasit 20€.

    Äänestä

  • Joo joo, on kuultu jo että tulee vain pieni jälki. Mitä jos maanantaikappale sattuu kohdalle? Näkökyky on kerrasta poikki ja sillon vasta vituttaa ettei maksanut paria kymppiä enempää kunnon laseista.
    http://www.hiflow.fi/fi/shop/varusteet/kuulo- ja silmasuojaimet/ess profile nvg suojalasit uudet

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdfghj23 kirjoitti:

kestääkö ne käyttöä? ja lippaistakin yks kysymys. pitääkö ne ajaa sisään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu