Moi!
Kertokaas Puolan tuntijat, mistä kannattaa lähteä etsimään antiikkiliikkeitä Varsovassa vai olisiko muita parempia kaupunkeja antiikin etsimiselle? Ymmärsin, että Varsovassa on ainakin jotkin isot basaarimarkkinat joka viikonloppu. Onko Varsovassa mahdollisesti jotain muuta antiikkikeskittymää / isompia liikkeitä tai toreja?
Kiitos!
Antiikkia Puolasta / Varsovasta, muualta?
puola-alli
2
556
Vastaukset
- WAW.
Tarkista nämä, tässä kauppoja http://www.zumi.pl/sklep z antykami Warszawa,namapie.html
Ja (monenlaiset) basaarit: http://www.zumi.pl/bazar Warszawa,namapie.html , tunnetuin ehkä tämä: http://www.gieldastaroci.waw.pl/ - poiuyt786hgfj
Joka elokuun alussa on suuret mustalaismarkkina Gdanskissa ja sen ohessa iso kirpputori siten että ihmiset myyvät suljetuilla kaduilla tavaroitaan, ja militarian harrastalille varsinainen aarreaitta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838