Kolmivuoro

Daiju

Onko kukaan voinut opiskella mitään,jos on on/ollu kolmivuorohommissa???Tuntuu olevan pirun vaikeaa löytää mitään,jota vois vuorohommien kanssa lukea.Lähinnä tekniikan hommia.Kokemuksia??

2

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tane

      Aika vaikeaa..mutta ehkä voi. Itse olen iltalukiossa ja suurimman osan kursseista voi suorittaa halutessa etäkurssina jolloin koululla ei tarvi käydä kuin pari kertaa ja kokeessa.
      Kai samantyyppinen opiskelu on mahdollista muissakin oppilaitoksissa. Kannattaa käydä koulujen sivuilla tutkimassa ilta- ja aikuisopiskelun tietoja.

      • Daiju

        lukio on joskus käyty,mutta oon aatellut jotain AMK-opintoja.Tämä aikuiskoulutuksen monimuoto-opetuskin on lähes aina räätälöity "normaalia" päivähommaa tekeville.Sentakia oiskin halua kouluttaa itseään,että pääsis vuorohommista,mutta säilyttäis vähintään nykyisen tulotason.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      43
      4036
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      51
      3681
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      70
      3238
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      94
      3115
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      89
      2094
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2048
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1909
    8. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      35
      1870
    9. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      31
      1861
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1794
    Aihe