elokuvien kiikaritähtäin

gfgeqwwe

lähentää aivan liikaa aina kuvassa näkyy suurin osa ihmisen ylävartalosta. tosiasiassa tähtäimet on varmasti alle 12x keskimäärin joten ristikko näyttää 300m matkoilta aivan jotain muuta.

4

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keskustelija.

      Jaaha. Moni muukin on varmaan tuon saman asian jo aikoja sitten huomannut. Haluatko avautua asiasta enemmänkin?

    • 10+16

      Ja että tavallisen kiikarin näkökenttä leffassa on usein kaksi toisensa leikkaavaa palloa.

    • Hyvä pito on

      elokuvissa, kun käden päältä asettaa tähtäimen vastapelurin otsikkoon satojen metrien matkalta. Ei huoju eikä heilu.

    • tissit on kivoja

      Eihän elokuvien pyssyt potkikkaan yhtään. Ja pistooleilla ammutaan huoletta ja tarkasti heittolaukauksia yli 50 metrin ja aina osuu. On ne ameriikan pojat pätevää sakkia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      45
      3224
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      65
      2631
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      66
      2457
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1338
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      303
      1273
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      3
      1129
    7. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1016
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      102
      1013
    9. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      997
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      981
    Aihe