Muistan jostain matkaoppaat-jaksosta kohdan, jossa oppaat menivät jossain kävelykadulla sellaiseen laitteeseen johon mahtuu kaksi ja joka apuu kyytiläiset lujaa vauhtia ilmaan.
Onkohan Alanyassa vielä tuollaisia laitteita.
Paljonko maksaa veneen perässä vedettävä varjoliito
Onkohan Alanyassa vielä tuollaisia laitteita.
Paljonko maksaa veneen perässä vedettävä varjoliito
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyseinen jakso ei ollut Alanyasta vaan Bulgariasta.
ei tietääkseni ole koskaan Alanyassa moista ollut.
Joo kyllä se on matkaoppaissa ollu jaksot silloin Sunny Beachilta eikä Alanyasta! Ite nimittäin kävin viime kesänä Sunny Beachilla ja siellä se oli paljon muita laitteita.
Kyllä Alanyassakin voi mennä varjoliitoa.
Sesonkina varjoliito 50 euroa ja muutoin 40 euroa, tai siis karvaranteet pyytää noita hintoja, mutta kai niistä kympin pois saa... Varjoliidolla tarkoitan sitä, jossa hypätään vuorelta varjon kanssa, en sitä, jossa roikutaan narun jatkeena venen perässä.
narun jatkeena varjon varassa maksaa Kleopatran puolella 40€ kerta tai 60€ kerta, jos kaksi kyydissä.
hinnat katsoin tänään rannalla kävellessä.
halvattu!
siis veneen vetämänä tuo 40/60€.
sori, helle sekoittaa pään.
Narun jatkeena... :D Suomessa se on vielä ilmaista... :D