Olen välillä kirjootellu tälle palstalle ja sanonut mitä Raamatussa lukkoo tai sitten kertonut omat mielipiteeni omina mielipiteinäni.
Miksi ne poistetaan ?
Ymmärtäisin kyllä jos kertoileisin omia mielipiteitäni Raamatunsanomana, silloin vois poistaakkin.
Onko kirkosta tullut jo nii saastanen ja saatanan vallassa jotta rehellisesti ei voi kertoa asioista ?
Jos ruppeisin Jumalaa pilkkaamaan, niin se täällä nähtävästi hyväksyttäs ?
Mielestäni jokaisella on oikeus sanoa, sekä oikeus mielipiteisiinsä, vai joko ollaan niin pitkällä jotta, pulinat poikkeen ?
Outoa sensurointia !
7
74
Vastaukset
- ilmeisesti siksi
että, pelkkä raamatun kopio ei ole keskustelua, se on kopiointia
Jaa, sittenpä ei passaa keskustella jos Raamattuun ei voi viitata.
Vai niin pitkälle se on Kirkontouhut menneet jotta Raamattu pidetään ulkona jutuista.
Toisaalta näkeehän sen ettei kirkko Raamattua enää kunnioita Jumalan sanana.
Kyllä Raamattuun voi viita.
Voi kopioida osan tekstiä, sen oman tekstin lomaan. Eiköhän kaikki osaa lukea Raamattua ilman että pelkästään siitä kopioidaan tekstiä?- Pirullisesti toimien
Historiallisesti on selvää että papit haluavat säityttää yksinomaan itsellään Raamattujen luku- ja varsinkin tulkintaoikeudet - Kristuksen sijaisina esiintyessään.
- Historiaa
Lut.Kat. kirkkoille Raamattua siteeraava "maallikko" on pelätyin ja vaarallisin ase, niiden harhaoppeja vastaan, ja siksi kirkot vaativaksin kaikkia kuulumaan erotuksetta omien pappiensa alaisuuteen, ja Raamattujen lukemisesta vaikkapa salaa metsissäkin tehtiin kuolemantuomion ansaitseva rikos, - vielä uskonpuhdistuksesksi kutsutun reforminkin jälkeen.
Empähän ole kopioinutkaan.
Olen vaan maininnu jotta Raamatussa sanottaan jotta...................... .
Ja sitten sanonut mielipiteeni lisäksi.
Poistoonhan ne mennee, vai onko kyse siitä kun nimelläni kirjoitan ?
Aikannaan tuolla muualla kirjoittelin vuosia sitten rekatulla nikillä, niin sanoivat töllössä jotta pitäs kirjoittaa omalla nimellä, niin tekstit muuttus.
Minulla ei ole muuttunut tekstit ainakaan sen takia.
Joo Raamattua ei saanu ihmiset lukkee, kaippa se murensi papiston valtaa.
Niin kauan kuin ihmiset ei Raamattua voineet itse tutkia pappi sai puhua mitä vain ja kerätä mitä maksuja tahansa, vedoten ylemmyyteensä.
Pappihan on samanlainen kuolevainen kuin me muutkin, lämpimän paskan se tekkee niinkuin minäkin ja rusakko tuossa pihalla.Kyllähän tuo balttiskin tehtailee kaikenlaista ja ei niitä kaikkia poisteta. Joten en osaa sanoa, mitä olet sitten kirjoittanut, koska jotakuta se on häirinnyt sen verran että on pyytänyt sen poistoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887