Meidän Avensiksen(-02 2.0 bensa) kojelaudan sisältä kuskin puolelta kuuluu pieni pihinä tai sihinä tyhjäkäynniltä noin kahteentuhanteen kierrokseen,ääni hukkuu ku painaa jarrupoljinta,riittää hyvin pienikin liike,onko kellekkään tuttua?
pihinä
pajala19
4121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4703881
Varmin tapa käydä näyttämässä pienellä Toyota pajalla. Siis tutki netistä paikkakuntasi Toyota liike, ei kuitenkaan se kallis marmoritiski vaan pienempi paja mikä erikoistunut Toyotiin. He löytävät vian heti. Vikakoodin luku maksaa 20-40€ siihen menee 5min. Se on ehkä ensimmäisen askel, jos tuntuu että jotain häikkää on.
Onko siellä jokin alipaineella ohjattu lämmityksen tai ilmastoinnin säädin tms. mikä vuotaa ja pihisee?
Japaninponit siellä karjuu
Muutetaanpas aloittajan teksti totuudenmukaiseksi:
"Meidän Passatin (-12 1.4 tsi) kojelaudan sisältä kuskin puolelta kuuluu jumalaton pihinä tai sihinä tyhjäkäynniltä noin kahteentuhanteen kierrokseen,ääni hukkuu ku painaa jarrupoljinta,riittää hyvin pienikin liike,onko kellekkään tuttua? "