Onko teillä blogeja :)? Haluaisin katsoa ja tutustua niihin:) itselläni on :) http://mylittlebabygirl.vuodatus.net/ MUTTA se on salasana suojattu ,eli siis lukijoille on oma salasana , ja annan sen vain niille jotka oikeasti haluavat lukea ja kertovat ensin itsestään :) siis esim mistä päin on ja minkä ikäinen , kuinka vanha lapsi ja miten on mennyt :) kyselkää salasanaa jos kiinnostuitte
Vauvablogi
20
297
Vastaukset
- äippä92
sun blogis on varmaan joka lauseen perässä hymiö :) minun mielestä erittäin ärsyttävää :) ainakin sellainen "puolet blogistä hymiöitä" tyyliin ei kiinnosta :)
- pata kattilaa...
No eipä itselläsikään tunnu tuo suomen kieli olevan ihan hallussa, joten en juuri naureskelisi muiden hymiöiden käytölle.
- Äippä94
En pyytänyt ilmoittamaan jollei kiinnosta :) ja oot varmaan tosi negatiivinen ihminen jollei saa laittaa hymiöitä:):):):) anteeks että tykkään iloisista asiosta :):):):):):)
- Teiniäidit...
No on kyllä rasittavaa tuo hymiöiden raiskaus, sen sanon minäkin. Ja pitääkö olla lapsi, että pääsee lukemaan kyseistä blogia? Eli lapsettomat eivät pysty? Joopa joo...
- ???
No ei se nyt sitä tarkoita että lapsettomat ri saa lukea jos kysyn onko muita joilla on blogeja?
- 7kk
Mulla on: http://emen-arkea.blogspot.com/
On ihan julkinen että kuka vaan voi lukea. saisinko salasana? käy tsekkaa http://nuoriyhmamma.omasivu.fi/
- Äippä94
Laitan s-postia:)
- Äippä94
Äippä94 kirjoitti:
Laitan s-postia:)
Sun blogiin ei voi kommentoida?:o
Äippä94 kirjoitti:
Sun blogiin ei voi kommentoida?:o
heips, kyllä voi. jokaisen blogi tekstin oikeassa yläkulmassa on puhekupla, sitä painamalla voi jättää kommentin :)
- äippä92
tietysti saa laittaa hymiöitä, ja pitääkin. muttei kokoajan, joka lauseen perään :) Minun mielestä sellaista tekstiä on niin epäselvää luettavaa.
- Äippä94
No se on mielipide asia .. Eikä blogini ole pelkkää hymiöitä, ei sitä pakko lukea ole jos sekin on "epäselvää " luettavaa .
- hassu juttu
Jännää, että sinua ne hymiöt häiritsevät niin paljon. Oma tekstisikin kun vilisee kielioppivirheitä.
- äippä92
joo no ei se ny oo niin nuukaa.
- 7kk
Mäki voisin haluta salasanan :)?
- Äippä94
Aijaa , kappas :) juuu saat hmmm laitan sen vaikka sun blogiin..
- Äippä94
Mä en kyllä pysty kommentoimaan :o en tiedä mikä sitten on :(
- 7kk
Äippä94 kirjoitti:
Mä en kyllä pysty kommentoimaan :o en tiedä mikä sitten on :(
Kyllä se tuli perille :) en julkaise vain sitä kommenttia.
- Nanna
Blogi arjesta identtisten kaksospoikien kanssa, pojat ovat 5kk :)
http://mama-loves-you.blogspot.fi/ - äippä_87
Olisin kiinnostunut lukemaan blogiasi.Niimpä saisinko salasanan blogiin.
Olen 26 vuotias kahden tyttölapsen äiti.
Ensimmäinen lapsista on 3 vuotta ja vähän päälle ja toinen lapsista on 5 kuukautta ja vähän päälle.Hyvin on mennyt lasten kanssa,mutta olisi kiva saada vinkkejä 5 kuukauden lapsen hoidosta,ruokailusta,nukkumisesta jne..ja samalla vinkkejä myös 3 vuotiaasta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1208377Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4177598Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95205Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite814856Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294639Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2042979- 1252894
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342772Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232404Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22257