Onko kukaan kokeillut Kirjasto10:n musavalmentajan tai Kallion kirjaston lukuvalmentajan kanssa työskentelyä? Miten se käytännössä toimii, onko hyvä, helppo, hyödyllinen? Tiedän vain, että jonkulainen alkuhaastattelu olisi, enpä tiedä juuri muuta. Onko kenelläkään sellaisista palveluista kokemuksia joita voisi jakaa? :)
Vastaukset 4
Hei, rohkeasti vain kokeilemaan! 8)
Palvelu toimii vaikka kokonaan meilin kautta:
Henkilökohtainen lukuvalmentaja on palvelu sinulle, joka haluat ammattilaisen ohjausta ja lukuvinkkejä kirjallisuuden harrastuneisuuteen tai lähtötasoon katsomatta. Lukuvalmentaja tarjoaa palveluaan niin uuteen kirjallisuuden lajiin tutustujille kuin kokeneemmillekin harrastajille. Valmennukseen kannattaa tulla, jos ei keksi itselleen mitään luettavaa, haluaa laajentaa lempikirjallisuuden lajituntemusta tai tutustua johonkin ihan uuteen kirjallisuuslajiin.
Lähetettyäsi toiveesi sähköpostilla, valmentaja ottaa sinuun yhteyttä ja kartoittaa tarvittaessa toivettasi tarkemmin "haastattelulla" (siis meilitse), minkä jälkeen hän laatii sinulle oman lukulistan haluamastasi aiheesta. Henkilökohtaiset lukuvalmentajat ovat kirjaston kaunokirjallisuuden tuntijoita/ ammattilaisia.
Voit saada lukuvalmennuslistasi joko suoraan sähköpostilla itsellesi tai voit pyytää valmentajaa varaamaan sinulle valmiiksi Kallion kirjastoon teokset ja tutustua niihin itsenäisesti. Voit myös varata ajan henkilökohtaiseen valmennukseen.
Ota yhteyttä lukuvalmentajaan: [email protected]- StadilaistunutJuntti
Joopajoo laitoin viestii kaks viikkoo sitte eikä mitää tullu takasi! =( On siinäki..................
Damn! Pahoittelut vastauksen viipymisestä. Valmentajilla on ollut ruuhkaa, mutta kyllä se ensimmäinen vastaus pitäisi tulla ihan säällisessä ajassa.
Laitoin kyselyn mihin viestisi on hävinnyt, palaan asiaan kunhan selviää.
Onnistuneempi tapaus Kirkko ja kaupunki -lehdestä: http://www.kirkkojakaupunki.fi/kulttuuri/laatuaikaa-kirjaston-hoitajan-kanssakallion_kirjasto kirjoitti:
Damn! Pahoittelut vastauksen viipymisestä. Valmentajilla on ollut ruuhkaa, mutta kyllä se ensimmäinen vastaus pitäisi tulla ihan säällisessä ajassa.
Laitoin kyselyn mihin viestisi on hävinnyt, palaan asiaan kunhan selviää.
Onnistuneempi tapaus Kirkko ja kaupunki -lehdestä: http://www.kirkkojakaupunki.fi/kulttuuri/laatuaikaa-kirjaston-hoitajan-kanssaHei Stadilaistunut.
Ikävä kyllä emme pystyneet jäljittämään mahdollista meiliäsi nimimerkin tai ajanjakson perusteella. Laittaisitko suoraan postia minulle, niin välitän viestisi valmentajille.
T. Janne Palander / Kallion kirjasto - [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1051284Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91777Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja118551Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö182498Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23497- 59483