Olen lähdössä 4kk vaihtoon milanoon ja pitäisi tuoksi aikaa hankkia netti ja puhelinliittymä italiassa. Onko Italiassa näitä prepaid liittymiä mitä suomessakin joihin voi lataa lisää puhelinaikaa/ netti aikaa kun itse haluaa eikä niin sanotusti ole mitään sitoumuksia eikä laskua tule perässä?
Onko myös siis netille tällaista mahdollisuutta kuten mokkula ? Ei hirveästi huvittaisi avata mitään liittymiä yms :)
Prepaid liittymä ja netti Milanosta?
mievain3
3
1106
Vastaukset
- muus1
Itse asun täällä Milanossa, ja minulla on käytössä puhelimessa Tim-puhelinyhtiön prepaid. Lataan siihen kerran kuussa kympillä puheaikaa ja siihen hintaan sisältyy myös rajaton netti kuukaudeksi, jos sinulla on älypuhelin tms.
Myös näitä mokkuloita on saatavilla, esim. Windiltä, tais maksaa 9€ ja siihen kuului n.50 tuntia nettiaikaa. - latauskin
Hyvä
Voinko ladata aikaa tuohon liittymään suomessa kun palaan tänne? - italy rome
hei! minäkin olen lähdössä italiaan n. 3 kk vaihtoon. mistä noita prepaid liittymiä siellä voi ostaa? kioskeista, tupakkakaupoista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61083