KORFU, AHARAVI

mattu2

Miehen kanssa lähdössä elokuun puolessa välissä aharaviin, hotel miltoniin. Jos jollain on kokemuksia tuosta hotellista, niin hyvät kuin huonot kokemukset otetaan mieluusti vastaan! Toimiiko ilmastointi, joutuuko maksamaan erikseen? Aika vaatimattomalta vaikuttaa mutta ihan perussiistiltä? Haluaisin myös tietää onko aharavin läheisyydessä semmoisia rantoja missä voi harrastaa vesiurheilua, molemmat oltaisiin kiinnostuneita siitä. Ja minkälainen yöelämä aharavissa on? Taksien hinnat jos haluaa lähteä jossain vaikka illalla käymään kun linja-autot eivät kulje? Ja ihan yleistietoa Aharavista, minkälainen paikka muuten on, onko ruoka/juoma kallista? Mitkä on tuontirajoitukset alkoholille/tupakalle? Kiitos vastauksista.

1

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nippe4

      Aharavi Korfulla on tosi pieni paikka. Pääkadun varrella ainakin vuonna 2010 oli 3 ruokakauppaa, muutama taverna ja kahvila. Rantakadulla sitten enempi tavernoja. Yksi yökerho oli tuohon aikaan, mutta viereinen Sidari tarjoaa enemmän yömenoja. Kannattaa tsekata Sidarin upea Canal D'Amour myös ihan valoisaankin aikaan. Hintataso tais olla silloin ehkä pikkasen edullisempi kuin Kreetalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      82
      5872
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      129
      3965
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      46
      3919
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3594
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2948
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2497
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2214
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2121
    9. 33
      2109
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      445
      1823
    Aihe