Pienenä avautuva sivu.

Saako jostain säädettyä, jotta sivu avautuisi aina kokonaisena? Joskus se kyllä tapahtuukin, mutta omituista vaihtelua on. Laitoin tämän "apua aloittelijalle"-palstalle, kun jokainen on jossain vaiheessa aloittelija tässä harrastuksessa.
5217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

laidoista täysikokoiseksi niin seuraavalla kerralla se sivu aukeaa täysikokoisena.

Äänestä
  • Muista sulkeakin se ikkuna sitten isona (sitten kun olet sen hiirellä vetelemällä isontanut)jotta se seuraavalla kerralla aukeaa isona!

    Äänestä

  • Eipä tämä menettely aina jää Win xp:n muistiin.

    Äänestä

  • Hah kirjoitti:

    Muista sulkeakin se ikkuna sitten isona (sitten kun olet sen hiirellä vetelemällä isontanut)jotta se seuraavalla kerralla aukeaa isona!

    sulkee ohjelman ylhäältä rastista, tai alhaalta ohjelman nimestä?

    Äänestä

  • Mikonpoika kirjoitti:

    sulkee ohjelman ylhäältä rastista, tai alhaalta ohjelman nimestä?

    vaikka kokeilin kumpaakin tapaa. Jos ei jostain asetuksista tätä voi rastittaa, on koko tietotekniikka surkean puutteellista!!! "Minä en ala mitään...!"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikonpoika kirjoitti:

Saako jostain säädettyä, jotta sivu avautuisi aina kokonaisena? Joskus se kyllä tapahtuukin, mutta omituista vaihtelua on. Laitoin tämän "apua aloittelijalle"-palstalle, kun jokainen on jossain vaiheessa aloittelija tässä harrastuksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu