..että meille on syntymässä tyttölapsi...la:han on vielä aikaa, mutta ajattelin huvikseni kysellä mitä muuta ovat mieltä nimestä joka tytölle hyvintodennäköisesti on tulossa...
Lene Alina Katariina. Minun toinen nimeni on Katariina...
tänään saatiin tietää...
8
783
Vastaukset
- joku
oikein sytytä, mua ainakaan tuo Lene nimi... mistäköhän tuollainen??
Alina on tosi kaunis, samoin Katariina!
Lenen tilalle ehdotan: Lara, Lumi, Lumo, Lana, Liina, Liisa, Laura, Lahja, Lila, Lilli, Lauha, Larisa, Leena, Liinu tai Saana, Sara, Aava, Daalia, Eevi, Ella, Fiona, Henni, Janna, Jonna, Jinna, Janni, Jena, Jenni, Jenny, Kiia, Karla, Mila, Minna, Minni, Nea, Nenna, Piia, Petra, Riia, Tuija, Via, Viola, Venla..
Mitä mieltä??? =) - Harakka
Nimi on kaunis! Lenen voisi tosin kirjoittaa muotoon Leene, jos se niin lausutaan.
- Anonyymi
Eikös se lausuta yhdellä e:llä niin kuin kirjoitetaankin? Eikä Leene?
- annakka
lene on aivan outo, sori vaan. sitäpaitsi alina ja katariina ovat perinteisiä suomalaisia nimiä, joten tuo lene ei oikein kuulu joukkoon.
alina katariina sensijaan olisi tosi kaunis nimi.- annakka
eilen vielä näytti siltä, ettei ensimmäinen viesti ollut tullut perille, joten pukkasin sitten toisen tulemaan. selittämättömiä ovat viestien tiet, mitenkähän se kadonnut viesti täällä tänään oli?
- just
Ei ei ei!
Lene ei kuulosta suomalaiselta ja sen takia todella tyhmän kuuloinen kahden suomalaisen nimen kanssa. - annakka
sori, mutta minusta tuo lene on ihan outo...
sitäpaitsi alina ja katariina ovat perinteisiä suomalaisia nimiä, joten lene ei mitenkään kuulu joukkoon...
sen sijaan alina katariina tai katariina alina olisi todella kaunis nimi tyttärellenne. - odottaja vm-79
Lene on mielestäni tosi kaunis nimi=) elä muuta tuota nimeä... ei varmasti tule joka kadunkulmassa vastaan!!! onnea loppu odotukseen;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496