300-400e puhelin

Kesällä/keväällä uutta puhelinta ostamassa, mikä ois hyvä?
oisko samsung galaxy s3 tai htc one x alle 400euroa kesällä?

Ehdotelkaa ja kiitos jo etukäteen.
6200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itselläni on ollut S3 käytössä jo melkein vuoden ja olen ollut siihen tyytyväinen vaikka se kävi muutaman kerran huolossa. Se toimii nopeasti ja luotettavasti.

Äänestä

Hei!

Samsungin S3 on ainakin hyvä puhelin ollut. Paremmalla puoliskollani löytyy juurikin se ja kovasti on siitä tykännyt. Itse juuri hommasin uuden Galaxy S4 puhelin ja olen toistaiseksi ollut kyllä vakuuttunut. Muita hyviä vaihtoehtoja löytyy mm. Windows puhelimista Nokialta uusi Lumia 720 ja 820. Erittäin suosittu on ollut edelleen myös Galaxy S II josta on tullut hieman päivitetty S II Plus versio. Myös iPhone on hieno puhelin josta löytyy vielä vanhempaa 4 versiota 399€ hinnalla tai Sonera liittymän kera 240€ hinnalla. Android on vaihtoehdoista monipuolisin mutta alkuun monelle hieman vaikeampi käyttää. Lumiat ja iPhone edustaa yksinkertaisempaa käytettävyyttä mutta ovat myös hieman rajoittuneita. Parhaiten sovelluksia ym. lisähärpäkettä löytyy iPhonelle. Jos käytät puhelinta paljon pihalla niin on Nokian Clear black näyttö paras siihen tarkoitukseen. Huomasin itse eron kun vertasin Lumia 920, S4 ja iPhone 4S puhelimia kirkkaassa päivänvalossa, Lumiasta näki parhaiten.

http://www.expert.fi/Tuotteet/Puhelimet-ja-GPS/Puhelimet/Nokia-Lumia-720-Yellow
http://www.expert.fi/Tuotteet/Puhelimet-ja-GPS/Puhelimet/Galaxy-S-II-Plus-(GT-I9105)
http://www.expert.fi/Tuotteet/Puhelimet-ja-GPS/Puhelimet/Nokia-LUMIA-820,-Punainen
http://www.expert.fi/Tuotteet/Puhelimet-ja-GPS/Puhelimet/Apple-IPHONE-4-8GB
http://www.expert.fi/Tuotteet/Puhelimet-ja-GPS/Puhelimet/Samsung-Galaxy-Xcover-II-Red

T: Jarmo/Expert

Äänestä

Mutta tosiasiassa IPhone 4 ja 5 mallit häviävät esimerkiksi S3 ja Lumia 820,920 malleille. Mitä nyt olen kaupassa testannut niin IP5 on pieni verrattuna S3 ja 4 malleihin.

Äänestä

Kiitos vastauksista!

Itselle on tullut jo aika tutuksi android, koska satun omistamaan nexus 7 tabletin!
Androidista eniten itse pidän.

Äänestä
  • huawein lippulaiva ascend P1 vain 349e..4.7" quad core 13mp ym..ym.

    Äänestä

  • huihai. kirjoitti:

    huawein lippulaiva ascend P1 vain 349e..4.7" quad core 13mp ym..ym.

    Huihai P2

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuatarvitseva1 kirjoitti:

Kesällä/keväällä uutta puhelinta ostamassa, mikä ois hyvä?
oisko samsung galaxy s3 tai htc one x alle 400euroa kesällä?

Ehdotelkaa ja kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu