Karvojen poisto rantalomalla

m.jbj

Te ketkä olette rantalomalla käyneet ja viipyneet siellä viikon tai pari, niin miten hoidatte bikinialueen karvojen poiston lomakohteessa? Mitään karvanajokoneita koneeseen ei viedä, joten oletteko sitten paikanpäältä ostaneet jtn kertakäyttöjuttuja sun muita?

6

443

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tig3

      Voi hyvänen aika, saahan nyt ruumaan menevään matkalaukkuun pakata ajeluvälineitä...

    • m.jbj

      En ole matkannut ennen lentokoneessa, joten en voi tietää kuinka tarkkoja siellä ollaan juuri ajeluvälineiden kanssa, jos niissä on jonkinlaisia teriä tms.

      • tig3

        Ihan normi ajeluterät voi kyllä kuljettaa, ja kun partakoneet voi myös niin miksei myös epilaattorit tms.


      • turhaa kyselet

        miksi et sitten katso esim. finnair/info....MIKSI?


    • kuolen nauruun

      täällä on myös osio "tyhmät kysymykset" ja tämä kyllä kuuluu sinne....ja miksi matkalaukkuun ei voi laittaa karvanajokoneita.....nyt alkaa jo naurattaa aivan mielettömästija miksi ei niitä karvoja voi ajella jo kotona....

      • 1224322

        Siinäkös sitte kuolet. KYLLÄ, karvat ajellaan jo kotona. Jos et satu tietään, niin karvat kasvaa ja parin päivän jälkeen on jo sänki ja eipä ole kovin kivan näköstä, ku bikinien reunasta paistaa sänki. Sanompa vaan, että 2 viikon lomalla se sänki on jo jotain niin rumaa, että HUH HUH.

        Toki jos olet vielä lapsen kengissä, niin eihän ne karvat lapsilla vielä kasva ja näin ollen et voinut tietää, että karvat kasvaa. Anteeksi typeryyteni.

        Olet varmaan reissusi jo tehnyt, mut ketjun aloittajalle. Voit ihan hyvin ottaa höylän ruumaan menevään matkalaukkuun. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2300
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      26
      974
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      902
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      568
      835
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      66
      625
    Aihe