Kuka omistaa Rare klassikkoja?

Onko joku muu niin onnekas, että omistaa Nintendo 64:lla jonkin harvinaisen Rare perin?
Itse omistan vain Banjo-Tooien, mutta olin onnekas, kun se minulle lapsena ostettiin. Peli on kaiken lisäksi Suomi julkaisu
Muita Raren pelejä on mm. Banjo-Kazooie, Goldeneye, Donkey Kong 64, Diddy Kong Racing ja Perfect Dark


Näiden pelien hinta paketteineen alkaa pian läähentelemään 100:aa euroa, eikä huutonetistäkään oikein löydä näitä.
9226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Multa löytyy nämä:
Banjo kazooie, Banjo tooie, Perfect dark, Goldeneye, Donkey kong 64, Diddy kong racing, Jet force gemini. Kaikissa kotelot ja ohjeet yms hyvässä kunnossakin jopa.

Äänestä

Snes:llä on DKC:t

Äänestä

Paras rare peli on Donkey Kong coutry Snes:llä.

Äänestä

Ei kai noi kaikki nyt mitään harvinaisuuksia ole?

Äänestä

Kummisedällä oli joskus SNES ja siihen mm. Killer Instinct. Kummisedän SNES on nykyään mulla, mutta kaikki hyvät pelit, kuten tuo KI on jossain. :(

Äänestä

Ei varmaan mikään RARE:n peli oli todella rare (HEKO, HEKO!!!). Eri asia sitten, kun on boxit tallella ja hyvässä kunnossa.

Äänestä

"Näiden pelien hinta paketteineen alkaa pian läähentelemään 100:aa euroa, eikä huutonetistäkään oikein löydä näitä. "


Pyh, vai meinaat sinä että kaikki pyytää just sen minkä toinenkin?
kysynnän ja tarjonnan "laki" on puppupuhetta.
Itse kyllä kehtaan veivata nuo nettitallikoiden hinnat alamaihin jos alan myymään ja myyn vain sellaisille jotka ei myy eteenpäin. Otan selvää tarkasti kelle myyn ja käräytän välittömästi verottajalle jokaisen jobbarin nilkin.

Äänestä
  • "Banjo kazooie, Banjo tooie, Perfect dark, Goldeneye, Donkey kong 64, Diddy kong racing, Jet force gemini. Kaikissa kotelot ja ohjeet yms hyvässä kunnossakin jopa. "


    saat 5e / peli

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nintentuutti kirjoitti:

Onko joku muu niin onnekas, että omistaa Nintendo 64:lla jonkin harvinaisen Rare perin?
Itse omistan vain Banjo-Tooien, mutta olin onnekas, kun se minulle lapsena ostettiin. Peli on kaiken lisäksi Suomi julkaisu
Muita Raren pelejä on mm. Banjo-Kazooie, Goldeneye, Donkey Kong 64, Diddy Kong Racing ja Perfect Dark


Näiden pelien hinta paketteineen alkaa pian läähentelemään 100:aa euroa, eikä huutonetistäkään oikein löydä näitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu