Tietääkö kukaan mitään kyseisestä kennelistä? Kennelillä on netti sivut joita ei useampaan vuoteen ole päivitelty.
Itse olen KO. kennelistä hankkinut aikoinaan koirani. Koira on terve ja hyvin voiva. Vaivoja ei ole ollut. Nyt olisi harkinnassa uusi pentu ja haluaisin samasta kennelistä mahdollisesti hankkia pennun. Mutta kennelistä ei löydy uusia tietoja joten pohdin että onko kenneli lopettanut toimintansa kokonaan?
Osaako kukaan kertoa mitään asiaan liittyvää??
Kennel Pinkowa
2
236
Vastaukset
- Team RaDai's
Pinkowalla on tullut pentue viimeksi 2007, joten jos olet jo aikaisemminkin ostanut sieltä koiran, niin ota yhteyttä suoraan itse kasvattajaan ja kysele. Voi olla kasvatus toiminta on lopettu, mutta voithan yrittää etsiä pennun mikä on saman sukuinen ja samoista linjoista kuin nykyinen koirasi. Pinkowan koirat ovat hienoja suvultaan joten uskon että saman sukuisen pennun löytäminen ei olisi vaikeata.
- hysky2008
Voihan se olla että jollain toisella kasvattajalla on samansukuisia koiria. Pitää sitten varmaan olla suoraan yhteydessä Kenneliin ja kysellä tilannetta. Tai katsella muita kenneleitä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658