Ihmettelen sellaista kun lopetin e-pillerit n. 7kk sitten ja odotin että vuoto on runsasta sen jälkeen, mutta toisin kävi. Vuoto on tosi niukkaa ruskeeta ja kestää päivän. Ennen kun olen lopettanut pillerit oli vuoto heti runsaampaa. Kivut on silti ja alkaa jo vähän ennen itse menkkoja, samoin pienen pieni ruskea tuhruvuoto.
Yleislääkärin mielestä se on normaalia ja ihan hyvä asia, itse epäilen sillä olenhan hedelmällisessä iässä 25v.. hormonitestit,sukupuolitautitestit ym kokeet oli ok. Lekuri kirjoitti lähetteen eteenpäin kovin kipujen vuoksi eli ehkä jotain selviää.. Onko muilla tällästä kokemusta?
Yleislääkärin mielestä se on normaalia ja ihan hyvä asia, itse epäilen sillä olenhan hedelmällisessä iässä 25v.. hormonitestit,sukupuolitautitestit ym kokeet oli ok. Lekuri kirjoitti lähetteen eteenpäin kovin kipujen vuoksi eli ehkä jotain selviää.. Onko muilla tällästä kokemusta?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.