minkä ikäisenä teillä on alkanut ensimmäiset juoksut? meillä neiti puolivuotias, jotenkin tuntuu että voisi kohta puoliin olla tuloillaan mutta tuntuu niin hölmöltä kun toinen on kuitenkin ihan kersa vielä eikä kähelläkään aikuisen mittoja edes?
entäpäs onko teidän narttujen luonne muuttunut kovasti ja pysyvästi ensimmäisten juoksujen jälkeen?
kiitos kovasti jo etukäteen! :)
juoksuista
oonapoonaa
1
109
Vastaukset
- Aikuistumista ootell
Meillä ekat juoksut oli 7 kk:n iässä. Ihan pentumainenhan se olikin ja hyvin hämillään koko juoksuista. Pissasikin uudelleen paljon lattialle vaikka oli jo oppinut sisäsiistiksi kauan sitten...mutta ei vaan varmaan ymmärtänyt mitä tämä nyt on.
Juoksujen jälkeen (meidän tytskä on siis nyt 4v) meidän koira on aina allapäin jonkin aikaa, mutta muuten luonne on edelleen ihan yhtä lapsellinen kuin ennenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1471346Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli481076Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi48910Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva169887Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus73880Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36835- 54751
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy194738Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali147736Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42726