Lontoon kirppikset

Kohta koittaa lähtö Lontooseen! Erityisesti kiinostaisi kierrellä isoja (ja edukkaita) kirpputoreja ja olisi varsin kiva tietää näistä hyvistä paikoista jo etukäteen. Onko joku törmännyt hyviin fleamarketteihin ja mistähän päin näitä kannattas etsiä?
1177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Otas "tube" Camden towniin, siitähän se kirppisalue heti assalta oitis alkaa.
Kirppiksiä on valtavasti, kysele paikallisilta (osa on "auki" vain joinain päivinä)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mistä löytyy kirjoitti:

Kohta koittaa lähtö Lontooseen! Erityisesti kiinostaisi kierrellä isoja (ja edukkaita) kirpputoreja ja olisi varsin kiva tietää näistä hyvistä paikoista jo etukäteen. Onko joku törmännyt hyviin fleamarketteihin ja mistähän päin näitä kannattas etsiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu