Oon 15 v poika ja jalassa on 2cmx2,5cm kokoinen tumma syntymämerkki. Häpeän sitä kovasti ja haluaisin poistattaa sen.. Tietääkö kukaan hinnoista, millainen arpi jää ym? Ja ois mahtavaa jos joku kertois omasta kokemuksestaan :)!
Syntymämerkki
Poika15q
2203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Syntymämerkit tekee ihmisestä persoonallisen! Älä poistata omaasi!
Onko läntti koholla ihosta tai kasvaako siitä epämääräsen paljon ihokarvoja YMS..?
Itselläni on kaulassa ovaalimainen puna/tumma syntymämerkki. (Näyttää fritsulta vähän :D) En häpeä sitä, ainoa vaan että siitä kasvaa välillä pitkiä tummia karvoja, ajan ne vain pois parranajon yhteydessä. joskus useammin. Itse en poistaisi omaa jälkeä mistään hinnasta ja minulla on viellä näkyvämmällä paikalla kun sinulla.. !
Mulla on kämmenessä syntymämerkki 4cm pitkä ja osittain 2cm levee kohta joka on sellanen rypyläinen (niinkun ois syöpynyt siitä osa ihosta pois!?) ja se on ollut aina ja ikuiseti siinä. Kätellessä ihmisiä se tuntuu. :) Älä missään nimessä poista syntymä merkkiäsi! Olen siis 15v. tyttö. :P