4 smile

Tressaa. Tytär ei käy säännöllisesti koulua. Avomieheni ex ei suostu jättämään rauhaan. Entien mieheni aiheuttaa harmaita hiuksia, ei ole puhevälejä hänen puoleltaan. sain kesätyöpaikan, vähän puistauttaa onko minusta siihen. Kilojakin näimmän kertyy.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mennyt
Työ/opiskeluasiat ahdistaneet jo jonkun aikaa. Täällä on joku ihminen, jota joka päivä et tapaa.., joka tapauksessa sinulle läheinen. kotiasiat stressanneet

Nyt
Ailahtelevaisessa tilanteessa virkamieheltä jotain välillä positiivisempaakin, kuitenkin.., jtakin tulee äkkiä ja arvaamatta, josta hikeennyt kunnolla, et sä sille mitään mahda

Tulee
Tulee myös tasapainottavia uutisia ja mikäli meinaat voitonratsusi selkään istahtaa, pitää sun olla topakkana, mutta myös herkkävaistoisena, iso muutos tulossa, näin tämä on katsottu ja näin tässä käy, viestiä myös onnistumisesta.
Mietit aika paljon aineellisia asioita ja sitä että alkaisitko availla uusia ovia, haaveita myös jostain hyvästä ystävästäsi ja toiveikkuutta, mutta joko täällä on 1 sydän liikaa, tai sit ilmassa on eron tuntua.
Tilanne on haastava ja vaatii tekemään ratkaisuita, täällä on vaalea aikuinen mies ja jo jonkun aikaa vallalla ollut. Uutisia tulossa, joitten takia joudut arvojasi uudelleen asettelemaan ja mitä ilmeisimmin ne uutiset eivät ollenkaan ole hassummat, sillä oikeus tapahtuu, liittyen johonkin petolliseen naiseen, kunhan ensin osaat ratkaista mikä on parasta. Sydämen kuviakin täällä on, mutta joku vaalea nainen yrittää hiorjuttaa asioitasi, mutta sinä olet itse ihan hilpeillä mielin.
Kilpailu on kovaa ja on vaarana, että siinä missä ajattelet menestyväsi, ei ihan niin menekään. Joku ehdottelee sulle kaikenlaista harmonian säilymiseks, mut sulla on aika paljon tekemistä että kestät sen, mitä maailmalta kuulet.
Vaikka kasaatkin hartioillesi taakkaa, nyt on taottava, kun rauta on kuuma. On ihan viisasta istua alas ja miettiä asioita, sillä tulevaisuuden suhteen muutoksen tuulet ovat alkaneet jo puhaltaa, se vaatii uskallusta ja luottamusta heittäytyä.
Vaalea aikuinen mies ja kaikki syy iloon ja juhlaan, etenkin kun jotakin ilmenee, saat asiasi kuntoon kaikilta osin, kun hyväksyt faktat ja tähän liittyy yllättävä tieto vaaleasta/vaalealta naiselta
Aika paljon alat pohtia tätä ja mietit millon pääset rauhaan uutisista, jotka koskevat ristiveristä aikuista miestä. Täällä on selkäänpuukotusta rahasopimus asioissa, tää tulee vääjäämättä
et millään suostu uskomaan et kotiasi oikeinpäin saisit, mutta suunnittele vain tulevaisuuttasi, sillä löydät kyllä tasapainosi ja kun sitten kilistelet niitä onnistumisen avaimia hyppysissäsi, olet peökästään tyytyväinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huh huh kirjoitti:

Tressaa. Tytär ei käy säännöllisesti koulua. Avomieheni ex ei suostu jättämään rauhaan. Entien mieheni aiheuttaa harmaita hiuksia, ei ole puhevälejä hänen puoleltaan. sain kesätyöpaikan, vähän puistauttaa onko minusta siihen. Kilojakin näimmän kertyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu