pääsevät lapset kesälaitumille.Minäkin llähden merille,onneksi lomat alkavat osalla.
Viikko vielä ja sitten
12
182
Vastaukset
Suotuisia tuulia merille :)
- eräs meistä
Kiitokset ja hyvät lomailmat toisillekkin.
- kyukfykyk
Grillikausi alkakoon
- -ra
Jouduin vaihtamaan loman jotta joka toinen viikko on töitä ja joka toinen lomalla
- -ra
4.7. saa porukat käydä Haltialan tilan pelloila syömässä herneitä niin paljon kun jaksavat,mutta mukaan ei saa kerätä.Lapsia siellä enemmän onkin.Ikävä kyllä myös ulkolaisia autoja joihinka kerätään kassi kaupalla myytäväksi herneitä.Auringonkukkasia saa ottaa 10 kpl,mutta autoihin kerätään lukemattomasi kukkia.Ahneus on kurja vaiva.
- vccbvbc
Lomat ohi,ja arki alkaa taas,onneksi on pian syysloma
- -ranmnm
Onneksi lokakuussa syysloma,ja 16,9 viikon loma saa vähän hengittää puhdasta ilmaa täältä kaupungin pakokaasuista.
- EI YMÄRRÄ EI
Tupakka roikkuen suupielessä puhdasta ilmaa?
- -ranmnm
Vika työpäivä ennen lomalle lähteä.Keitin hernekeittoa 2 kattilallista,hyvää tuli kun keitin 3 tuntia ja laitoin palvilihaa.Iitissä päästään valmiiseen pöytään.
- -ranmnm
Lääkärille pääsy siirtyi 2 viikkoa eteenpäin,jopa tuntuu pitkälle odotus
- -ranmnm
Iitin reissu ohi.Ihanan kuulaat ilmat oli,tänään ainoastaan satoi kaatamalla
- nvbngvj
Syksy saaouu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1145199Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371649- 1991183
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111143Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201109Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861030Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836