Kateelliset narisijat hiljaa!!!

Mitä liikkeitä Kuhmoon,että saadaan kilpailua?Ei tarvitse sitten kauemmaksi ajaa.
21688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Pierutehdas.. Syödään erilaisia ruokia, niin saadaan eri tuoksuisia pieruja..
Sitä pakataan pieniin ja isoihin pulloihin..
Rekat vie maailmalle, ja voihan sen rautatienkin rakentaa..
Kesällä olisi pierumarkkinat kamarimusiikki aikaan..
Valittaisiin pierukuningas ja pierukuningatar..
Paikallinen bändi soittaisi pierupolkkaa torilla..
Alkoon tulisi myyntiin pieruvodka..

Äänestä
  • Perusta sellainen kun tunnut tietävän alasta noin hyvin :)

    Äänestä

Uraanikaivos. Kuhmossa säteilee joka paikassa ja on tutkitusti maaperässä runsaasti uraania. Ainut, että siitä saattaa olla pieniä ympäristöhaitallisia sivuvaikutuksia. Kuhmolaiset voidaan siirtää Ahvenanmaalle asumaan. Elinaikaolete on siellä parempi. Käytettävissä olevat rahat ovat runsaammat ja pakkastakaan ei ole niin paljon. Nuorilla pojilla on tulevaisuus valoisampi, ei tarvitse edes asevelvollisuutta suorittaa.

Äänestä
  • Kuhmolle oma atomipommi?

    Äänestä

Ettähän työ perkeleet osta vaekka minkä liikkeen perustasi,katteeliset hörhöt.

Äänestä

Pitää vietä merkuri ja sutsuki prutkut Nurmekseen huoltoon ,laatutyö kohtuhinta ja ja takuutyö samalla tulee Porokylän leipomomon maukkaat herkut ja Suomen parasta leipää pakasteeseen asti,Suosittelen älykkäille Kuhmolaisille lämpimästi.

Äänestä
  • Laittakoot sivukonttorin Kuhmoon. Ei tarvi ajaa niin perkuleesti.

    Äänestä

Porvariston edustajana olen Rastinkomukan kanssa täysin samaa mieltä mitä tulee Ylä-Karjalaiseen leipomo ja muuhunkin ruokakulttuuriin. Kokemustakin on omasta takaa, vaimoni on syntyisin siltäsuuntimalta eikä voi murkinoita moittia eikä hersyvän mukavaa muijaakaan.Se on onnea se.Hyvää kesää lukijoilleni.

Äänestä

Yhdinjätteen loppusijoitus paikkaa joskus suunniteltiin kuhmoon,eikö se nyt voisi
olla ajankohtainen. Talvivaarasta louhitaan uraania. Kuhmon Romuvaaraan
säilöttäisiin ydinjätteet.

Kuhmolaisten ja Sotkamoaisten välinen kilvoittelu paremmuudesta saisi arvoistaan kilpailuhenkeä.

Äänestä

vitu köyhät

Äänestä

Ent Kuhmolainen onaivan oikeassa. Ydinjätteet romuvaaraan ja näytetään paljasta P: tä Sotkamolaisille nousukkaille. Perus
Kuhmolaisen kanssa olen samaa mieltä, että on Kainuun köyhien turha puolustaa Ahvenanmaan rikkaita. Yleinen asevelvollisuus pitäisi koskea kaikkia. Pakko ruotsista tulisi luopua. Koulun jälkeen en ole puhunut sanaakaan ruotsia enkä puhu.
Thaimaassa ei kukaan puhu ruotsia, eikä Kostamuksessa. Kannatan kuntaliittoa Kauniaisten kanssa. Palvelut voisivat olla Kuhmossa ja maksajat Kauniaisissa.

Äänestä
  • Mistä näitä ihmisiä tulee?! Näitä, joilla on oma pää! Miksei tämä henkilö ole etuskunnassa?!

    Äänestä

Kuhmossa on myynnissä hyvää kohokuorileipää.potuista ja puolukoista mädätettyjä marjakukkoja, ylivertaisena herkkuna kuitenkin turnipsipuuro ja talkkunaklippisoppa kesäsärkien kera.

Äänestä

Kannattaa myös kysellä myös rakennustarvikkeiden hintoja nurmeksesta.

Äänestä

Pilistä bemarilla. Ei käy katteeks, kun kaverit pyörii tyhjää romu japanilaisilla.

Äänestä
  • Ei tytöt autoista välitä, vaan se hieno käytös on in.

    Äänestä

Kuhmo on Väinämöisen laulumaita. Koko ajan Väinö laulaa Kuhmoa suohon.

Äänestä
  • Kuhmossa on kuusetkin kultaa-eiku sullipinoon

    Äänestä

mämmin sekaan tervankusta sekä rönttöstä mutalammen särkijen kanssa

Äänestä
  • Kalateltan oven yläpuolelle Paula Lehtomäen kuva...

    Äänestä

  • Muikkukauppias kirjoitti:

    Kalateltan oven yläpuolelle Paula Lehtomäen kuva...

    Saakohan mistään kunnon savulohta? Muualta ku kaupasta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuhmo nousuun kirjoitti:

Mitä liikkeitä Kuhmoon,että saadaan kilpailua?Ei tarvitse sitten kauemmaksi ajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu