Minkä verran on 160-163 pituisia naisia poliisikoulussa tai pyrkimässä? Aika pieniä, miten pärjäävät miespuolisen rosvon kanssa painiessa? Pitäisikö olla jonkunlaiset pituusrajat?
160-163cm naiset poliisikouluun?
pikkupatukka
8100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eivät kaikki poliisit paini rosvojen kanssa. Jos poliisi tutkii esim. petoksia, tai kavalluksia, niin poliisin pituudella ei silloin ole suurtakaan merkitystä.
Pituusrajasta luovuttiin aikoinaan tarpeettomana. Poliisin työ on 99.9%:sti muuta kuin painimista rosvojen kanssa.
Ja tuntuu olevan sellaisten henkilöiden valitusta nämä pituusrajat jotka eivät koskaan ole käyneet esim. tatamilla painimassa, se 163 senttinen brassijutsu tyttö saattaisi yllättää, ja vaikka jossain vaiheessa fyysiset erot kävisivätkin liian suuriksi, niin sellaista poliisia saa etsiä joka ei jollekulle painissa häviäisi. Lisäksi poliisilla on tarpeen vaatiessa voimankäyttövälineitä käytössään.
Ei Suomesta sellaista rosvoa löydy, jolle poliisi ei pärjäisi. Viimekädessä paikalle tulee karhuryhmä ja napauttaa napin rosvon otsaan.
Tai sitten rosvo napauttaa napin nöyrtyneiden polvistuiden kohtaloonsa alistuneiden poliisien selkään ja niskaa, kuten Steen teki. Siihen ne suomalaiset poliisinpaskat kuolivat.
Kyllähän se niin on, että persejalkaiset poliisit eivät ole akktoriteettejä verrattuna isoihin, vaikka otsassa olisi tatuoitu se laji minkä spesialisteja ovat.
Niinpä !! Kun itse ansaittua auktoriteetiä ei ole niin pitää hakea sitä koosta ja haalareista.
Karhukopla on paatuneitten poliisirikollisten eliittiä. Erikoismurhamiehiä.
Hassu nyrkillätapettava hukkapätkä kimittämässä...