Tuntijasi autathan

Tyttönen

Rakkausasiat kunnossa,ainakin minun mielestäni,olen löytänyt sielunkumppanini vihdoinkin,miten tämä suhde eteneekään.Mies puhuu aina,että on lyhytikäistä sukua ja minua se pelottaa.Kilkattaako hääkellot jo piankin.
Raha-asiat on niitä jotka minua todella huolettaa,aina on tilanne p.a.
Tuleeko mitään muutosta parempaan.

7

150

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      teidän välillenne näkyy lapsi. ajoista en pysty puhumaan, mutta katson tätä muuten.
      sinä olet varovainen rakkauden kanssa, hetkittäin mietit onko se sittenkään tässä. et uskalla lähteä täysillä mukaan. mikset?

      raha ja liitto miehen kanssa kulkevat käsi kädessä, se on avain helpompaan talouteen sinulle. mies osaa huolehtia taloudestaan. sinä et voisikaan mennä naimisiin muunlaisen, kuin henkisen sielunkumppanin kanssa. mutta kuitenkin sinulla on käsijarru päällä, enemmän kuin miehellä.

      luottaisit vain sisäiseen ääneesi ja päästäisit peloista irti. siten pääsisit paljon helpommalla.
      onnellinen ihminen elää pitempään, kuin onneton. tietenkin tähän voi joku sanoa, että karman laki päättää puolestamme. mutta se on tieteellisesti todistettu, että positiivinen ja onnellinen ihminen elää pitemmän elämän. sinunkin olisi aika päästää peloista irti.
      jos puhumme tästä samasta miehestä, joka ei ole kotoisin sinun paikkakunnaltasi, niin sanoisin että tässä on se hyvä kumppani sinulle.

      t. Keskiyö

      • Tyttönen

        Ollaan sen verran iäkkäitä jo,että yhteisiä lapsia emme saa emmekä enää haluakaan.Minä tiedän,että se on hän ihan varmasti,mies on kyllä varovainen,todella varovainen.
        Tämä mies on kotoisin samalta paikkakunnalta kuin minäkin ja hän on minun sielunkumppanini.
        Itse olen todella iloinen ja positiivinen,vaikka vaikeuksia on ollut paljon ja on edelleenki,mutta tästä rakkaudesta olen ikionnellinen.


    • Tässä on

      nyt peräti kolme asiaa aivan väärin, hyvä kun tulee näitä palautteitakin joskus.On nimittäin aika paljon väärään osuneita, kun on vain muutaman lauseen ennustus. Meneekö ehkä aivan väärälle ihmiselle, jos etänä luetaan toisten energioita, ja kysymykset ovat tuossa etusivulla aivan peräkkäin. Voi olla toisaalta, että kirjoittaa aivan mitä sattuu. En nyt tarkoita, että tahallaan kirjoittaa väärin, mutta ehkä ei sitten osaa kuitenkaan.

      • näkökulmaX

        Toki selvännäkijäkin voi joskus erehtyä tai sitten on tarkoituksellista kiusantekoa häntä kohtaan. Olen nimittäin huomannut, että moni on jotenkin kateellinen täällä Keskiyölle tai muuten vain kovin negatiivinen. En voi tietää onko tämän kohdalla niin, mutta ei se ole mitenkään uutta, että näissä tehdään feikattuja kysymyksiä.

        Yksi huomio, jonka tein on, että kirjoittaja on valinnut täysin harhaanjohtavan nimimerkin. Minkä vuoksi hän antaa ymmärtää olevansa nuori "tyttönen" vaikka on vanha oikeasti? Jos hän todella haluaa vastauksen ongelmaan, niin miksi johtaa selvännäkijää harhaan? Jos ei halua paljastaa itsestään mitään, niin eikö täysin neutraali nimi olisi käynyt?

        En myöskään ole samaa mieltä niiden kanssa, jotka väittävät, ettei täällä täällä anneta juuri laisinkaan positiivista palautetta, onhan sitä ollut, olen sellaista myös itse tänne kirjoittanut. Minulle Keskiyö näki kaiken oikein.


    • Asiaa voi

      ajatella myös niin, että Keskiyö ei nähnyt mitään ja käytti tätä "tyttönen" sanaa keksiäkseen jotain. Tuskin kysyjä halusi harhaanjohtaa, kunhan nyt käytti tätä sanaa. Ei kauhean hyvältä kuulosta, jos Keskiyö väittää lukevansa oikein ihmisen energian ja sitten ottaakin vinkkejä toisen nimimerkistä. Ehkäpä pitäisi käyttää maalaisjärkeä ja todeta, että hmm vai näkijä väittää olevansa..Ei minun mielestäni oikea näkijä näin toimi.

    • Tyttönen

      En ole laittanut siksi tuota nimimerkkiä,että haluaisin harhaanjohtaa.Aikasemmin muutama vuosi sitten sain täysin oikeaan menneen katsannon,siksi nyt ihmettelenkin tätä.
      Nimimerkillä ei voi harhaanjohtaa,kyllä näkijän täytyy nähdä muuten,kuin katsomalla nimimerkkiä.
      Sitä paitsi en ole vanha,vaikka en enää lapsia haluakaan,saisin kyllä vielä jos oikein haluaisin.

      • "näkijät"

        Ei näe yhtään mitään sellaista tietoa mitä ei sinulta ole jo ongittu.
        Tämä tuntija oikesti luulee että hän näkee toisten asioita vaikka kyse on vaan oman aivotoiminnan häiriöstä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1177
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      284
      1031
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      295
      873
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      869
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      761
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      629
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      59
      555
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      516
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      54
      447
    10. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      53
      418
    Aihe