BODRUM/GUMBET BAARIT!!!

partiiii

Parhaat diskot Bodrumin kaupungissa sekä Gumbetis?

10

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dlgvnpreg

      ei taida paljoo viel suomalaisia ollu käyny bodrumissa kun täällä kysellään näin paljon.. itseasiassa tänä kesänä taitaa mennä ekat suomen matkat (?) tai viime, joten ei ihme

      • turisti .-.

        Käytiin Bodrumissa Tjären pakettimatkalla jo 2011..ei siellä silloinkaan paljoa suomalaisia ollut, paljon turkkilaisia lomailijoita oli meidän hotellissa ja sitten saksalaisia.


    • gumbet

      Bodrumissa. Gumbetissäkin on, mutta ei niissä ole kuin kourallinen ihmisiä, tyhjältä näytti, ainakin kun me siellä olimme 24.5-1.6.

    • js13

      Oltiin Gumbetissa kahden naisen poppoolla 24.5 - 1.6. ja tosiaan ei siellä juuri suomalaisia ollut, mutta ei kai se huono asia ole....

      Me ainakin ihastuimme Bodrumiin ja Gumbetiin. Itse olen käynyt aikaisemmin Alanyassa, Sidessä ja Marmariksessa. Gumbet oli hyvin erilainen paikka niihin verrattuna ja positiivisessa mielessä. Aikalailla ylä- ja alamäkeä, joten huonojalkaiset tai huonokuntoiset lujilla. Labyrinttimainen tunnelma tuli kun sinne saavuttiin, mutta hyvin siellä oppi kulkemaan, se oli vaan se ensikosketus linja-autolla tullessa yömyöhään.

      Varsinainen turistikausihan siellä käynnistyi tästä viikosta eli 1.6 alkaen. Meidän hotellin sanottiin (Club Paloma Apart.) olevan myyty loppuun syksyyn saakka. Toukokuun viimeinen viikko, jolloin me siis olimme siellä oli vielä tosi rauhallista hotellillakin ja se oli ihan hyvä asia. Todettiin, että että huippuhyvä aika matkustaa juuri toukokuun viimeisellä viikolla, porukkaa on, muttei liikaa vielä. Ravintoloitsijatkin odottivat lisää turisteja innokkaasti.

      Baarielämämästä sen verran, että ei baarit/ravintolat/diskot täynnä olleet,mutta tunnelma ja meininki kohdillaan. Baarikadulla isot diskot ja etenkin nuorisoa. Baarikadusta vähän alaspäin rantaa kohti, mm. Deja Vu ja My Moon ravintoloissa tosi hyvä musiikki ja meninki. Ja kannattaa muistaa, että tunnelma ja riehakkuus lähtee meistä jokaisesta itsestä ja se ei ole kiinni siitä, onko baari tupaten täynnä vai se kourallinen ihmisiä =) Meillä ainakin meni aina aamuyöhön bailuiltoina.
      Ja ainakin näissä kahdessa ravintolassa ja muissakin (en muista nimeä) saatte taatusti bilettää ja opitte hauskoja tansseja baaripoikien kanssa,joten rohkeasti mukaan iltaa viettämään ja bailaamaan! Voi vaikka vilkaista youtubesta, mitä mooveja siellä veivataan mm. Mr. C The Slide Man - Cha-Cha Slide sekä The Cupid Shuffle - To the left to the right.

      Iso ulkoilmadisko Halikarnassos jäi katsastamatta, kun sanoivat siellä olevan vielä hiljaista, ennenkuin kausi käynnistyy kunnolla.

      Bodrumin kaupungissa kannattaa ehdottomasti käydä useammankin kerran, jos hotelli Gumbetin puolella. Aivan ihastuttava satama alue!

      Tuulimyllyt kukkulalla myös ehdoton kohde masiemien takia.

      Ja Gulet-laivalla kannattaa tehdä päiväristeily, pysähtelee uimaan viidessä eri paikassa ja nähtävää ja koettaavaa riitttä mm. kameliranta. Meidän siellä ollessa oli kameli todella vihaisella päällä. Ei tehnyt mieli lähelle mennä.

      Tässä nyt joitakin vinkkejä sinne menijöille.

      Oikein hauskaa ja mukavaa matkaa ihanaan kohteeseen.

    • Bodrumis

      Kyllä bodrumiin reissuja on tehty, olin ekan kerran 1996 ja täytyy sanoa, et sillon ei ollut paljon suomalaisia. Halikarnas kannataa käydä tsekkaamas, on tosi hieno meno (mesta)...

    • hatersgonhate

      js13, tulin juuri itsekin Gumbetistä ja on kyllä ihana paikka! Yövyimme kaverini kanssa samassa hotellissakin :) Itse rakastuin The Brothers Bar nimiseen paikkaan ja No Name Bar

    • Somelainen Mies

      Aina parempi mitä vähemmän muita suomalaisia. Toivottavasti ei nytkään ole syyskuussa humalaisia, suomalaisia , varsinkaan nuorisoa.

    • Somelainen naine

      Vielä parempi on, että tuolla tuskin on niitä hikisiä suomibaareja, joissa somelaiset puliukot ja -akat vetää päiväkänniä laulaen humppakaraokea. Ja syö nakit ja muusi-annostaan ketsupit ja sinapit rinnuksilla. EIvätkä peseydy kertaakaan loman aikana.

    • Ripulis perseilys

      Juu eikä toivottavasti näitä suomibaarien vakio esiintyjiä, Tauski, Matti Esko, Anita Hirvonen, Hunks ja Cheek ja Puliämmä Tukiainen....

    • Rocker Stocker

      Onko Gumbetissa /Bodrumissa hyviä musiikkibaareja. EN TARKOITA DISKOJA, vaan paikkoja joissa on ELÄVÄÄ musiikkia. MIELUITEN TURKKILAISTA ROCKIA!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      167
      4950
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1529
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1421
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1163
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      42
      977
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      925
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      153
      827
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe