Onko normaali vai onko pakko tehdä netissä ? Jos tekee netissä, niin miten ruumaan menevän matkalaukku hoidetaan ? Lento olisi lauantai-aamuna.
SAS:n lähtöselvitys Helsinki-Vantaalla
3
2487
Vastaukset
- jotain tietoo
Lue netistä ohjeet, olisi vakio ohjeena. Itse en muista kuukauden takaa kaikkea, koska tein netissä. Mielestäni veljen poppoo teki ihan normaalisti kentällä henkilön kanssa muutamaa päivää myöhemmin. Matkalaukkuun sain tarran kentällä automaatista, vaikka olinkin siis jo tehnyt check-innin ja tulostanut boardarin kotona. Ja laukun jätin sitten automaatti baggage drop hihnalle aika vasempaan reunaan tiskejä, lähelle ylösmeneviä portaita siis.
- myrtsi
Kiitos ohjeista !
- Juuri noin
Just noin, eli check-in pitää tehdä netissä tai tekstiviestillä tai kentällä automaatilla, ja matkalaukkujen käsittelyssä on tuollainen itsepalvelu.
Kerrotaan (vähän kierrellen) sivuilla
http://www.flysas.com/fi/fi/Matkustusinfo/Lahtoselvitys/
Siis turistiluokan lipulla matkustavalla ei enää ole asiaa lähtöselvitystiskille. Tätä mainostettiin hienona uudistuksena hiljattain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1192572Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup262414Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.592003Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua301833Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3391399- 601093
- 2591039
- 541027
- 146933
- 45918