Puolikas Cadillac leirintäalueella

Marjoriitta

Hei,
voisiko joku auttaa pulmassa, joka meillä on mieheni kanssa. Olemme joskus ehkä n. 10 v. sitten olleet jossain muistaakseni keski-Ruotsissa yötä mökissä leirintäalueella. Leirintäalue näkyi ns. isolle tielle ja huomio kiinnittyi ohi ajaessamme Cadillac-autoon, joka oli jollain käsittämättömällä tavalla puolitettu niin, että pelkkä etupää tuli kallion seinästä läpi. Teimme U-käännöksen ja tarkastelimme tätä näkymää uudelleen ja huomasimme, että vieressä oli myös hienohko leirintäalue ja bensa-asema. Päätimme sitten jäädä siihen mökkiin yöksi ja nyt olemme muistelleet tätä matkaa emmekä millään saa päähämme, että missä päin Ruotsia ko. näkymä oli. Ja koska molemmat muistamme tämän paikan, niin emme ole voineet nähdä tällaisesta paikasta untakaan;)
Kesällä lähdemme Ruotsin kautta Saksaan ja olisi kiva nähdä taas tämä paikka.

Etukäteen jo vastauksesta kiittäen.

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löysin netistä

      olisikohan se tämä : 12 km söder om Jönköping utmed E4:an mot Helsingborg. Avfart trafikplats Hyltena.
      Pääset katsomaan kuvaakin siitä kun menet sivustolle www.jonkoping.net , valitse camping ja löydät maininnan Cadillac , sitä klikkaamalla näet myös kuvan ja saat leirintäalueelle puhelinnumeronkin ym tietoa siitä.
      Siinähän se on matkanne varrella jos ajatte Enelosta.

      • Marjoriitta

        Ei se ollut toi, siinä oli vähän erilaiset lamput...


      • Marjoriitta
        Marjoriitta kirjoitti:

        Ei se ollut toi, siinä oli vähän erilaiset lamput...

        Kiitos jo 1.6. lähetetystä vastauksesta. Tuo 9.7. lähetetty kommentti ei kyllä ole minun kirjoittamani. En olisi ikinä uskonut, että tätä kautta saan vastauksen askarruttavaan kysymykseen. Kiitos vielä kerran:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      221
      4086
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2583
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2305
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1405
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      876
    Aihe