Protu päihitti riparin 6-0

http://www.kirkkojakaupunki.fi/kannanotot/riparisota

Tuossa meni niin kuin pitääkin mennä; nuori kaveri ei millään halunut riparille mutta mutsi yritti kaikin voimin saada hänet sinne.

Kaveri piti päänsä ja palkintona hän saa kohta osallistua Protu-leiriin.
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

""Olisin jättänyt riparin käymättä, ellei minua olisi lahjottu matkalla Amerikkaan""
Tätä se ripari on. Nuoret ei ole oikeasti kiinnostunut riparista. Tätä en ymmärrä että vanhemmat houkuttelee lapsensa ripariin lahjoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1 + 2 kirjoitti:

http://www.kirkkojakaupunki.fi/kannanotot/riparisota

Tuossa meni niin kuin pitääkin mennä; nuori kaveri ei millään halunut riparille mutta mutsi yritti kaikin voimin saada hänet sinne.

Kaveri piti päänsä ja palkintona hän saa kohta osallistua Protu-leiriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu