Haluaisin uskoa välillä yliluonnollisten olemassaoloa, vaikken ole kohdannut niitä ollenkaan. Ikävä kyllä olen yksi niistä ihmisistä, jota moni meistä ei pysty kohtaamaan näitä kyseisiä tapahtumia, mutta joskus on ehkä parempi näin.
Haluaisin uskoa
4
201
Vastaukset
- Jari_69
itse olin joskus ihan samassa pisteessä, mutta sitten otin itseäni niskasta kiinni ja tartuin johonkin aiheeseen kiinni mikä oli jokseenkin helppo todentaa itselleen että onko siinä jotain mitä ei pysty oikein selittämään.
on totta että me kaikki ollaan niin erilaisia herkkyydeltään että on hirmu vaikea sanoa että se mihin minä pystyn, pystytkö sinä aistimaan samoja asioita.
tää voi kuulostaa kovin syvälliseltä ja oudolta jos ei ole perehtynyt asiaan, mutta sitten siihen liittyy vielä sekin että onko tarkoitus että sinun olisi tarkoitus edes tässä elämässä vielä kokea mitään semmoisia asioita. Saatat olla sieluna vielä kovin nuori ja ei ole tarkoitus tuoda elämääsi syvällisiä henkisiä asioita ja kokemuksia. Koska taas vanhempien sielujen tietoisuuteen tuodaan tarkoituksella erilaisia selittämättömiä kokemuksia jotta he alkaisivat käymään läpi niitä ja ymmärtämään syvällisempiä henkisiä asioita, asioita joita heidän kuuluisi tässä elämässään oivaltaa ja oppia.
Toisaalta Suomi on aika harvinainen maa siinä mielessä, että hyvin moni täällä on
kypsä tai vanha sielu, mutta myös nuoria sieluja on täälläkin.
Tässä kun mietin vähän, mitä voisin antaa sinulle käden jatkoksi että uteliaisuutesi heräisi, niin mieleen tuli että ainakin itse aikoinaan tunsin hyvin herkästi energiat mun keholla ja moni muukin tuttu kenen kanssa tutkittiin aihetta.
eli tutustuppa vaikka semmoiseen aiheeseen kuin shakrojen tasapainottaminen energia kivillä. kivet maksaa muutaman kympin, testaile niitä, vedä hoidot ihan överiks ja kato saatko paikat kipeeks, moni on saanut ja alkanut sen jälkeen ihmettelee että onko ihmisessä oikeesti aura ja energiakeho. toinen helppo on opetella näkemään auraa vaikka käsistä. se on helppoo eikä vaadi kummosta herkkyyttä.
Noilla vois olla helppo lähtee liikkeelle ja sitten siitä alkaakin oivaltaminen, että hetkinen, mitäs kaikkee muuta sitä mahtaa ollakkaan.
ihan pakko sanoa vielä semmoinen asia, että henkisissä piireissä tiedetään ihan factana että jos ei usko näihin asioihin, e i myöskään juuri mitään kummallista tule juurikaan elämässäsi tapahtumaan näiden asioiden tiimoilta, koska henkinen maailma ei missään nimessä halua säikyttää ja pelottaa meitä, mutta jos sinä olet utelias ja touhuat aktiivisesti aiheen kimpussa, toiselta puolelta tullaan sinua vastaan ja pikku hiljaa elämääsi alkaa tulla asioita mitä et kykene selittämään ja mitkä ruokkivat uteliaisuuttasi selvitää niitä lisää.
tämmönen juttu mulla tuli mieleen kun luin kysymyksesi
terkuin
Jari69 - näin se on ,...
Parasta mitä voit nyt tehdä, on sanoa ja rukoilla: jos Jumala olet todella olemassa niin ilamaise minulle jotenkin itsesi.
PImeys ei ilmesty koska silloin olisi vaarana että,sinusta skeptikko, voisi tulla uskovainen.
Vihollinen Saatana ei pelkää mitään muuta niin paljon kuin, että ihminen löytää yhteyden Jumalaan ja alkaa uskomaan ja palvomaa Luojaansa. Tässä linkissä on opetusta miten voi uudestisytyä Jumalan lapseksi.
http://www.kolumbus.fi/pentti.toikkanen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1786545- 1481804
- 1131588
- 511310
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️47999Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢40973Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98942Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5869Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan242851- 41819