Testaaja

kestotesti

Voisikohan kestovaipan testaajana käyttää ei-vaippaikäistä lasta? Tarkoitus olisi suunnitella kestovaippoja isommille yökastelijalapsille. Voiko olla jotain haittaa? Vai pitääkö unohtaa valmistaminen. Suunnitelmissa olisi vaippa 10-16 vuotiaille yökastelijoille.

6

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Testaajiksi

      kannattaa tottakai ottaa sen ikäisiä lapsia, joille vaippaa suunnittelet. Uskoisin, että tuon ikäisiä lapsia löydät varmasti kestoa testaamaan. Hieno ajatus :)

    • ...

      Yli 10 vuotiaita "yökastelevia" lapsia ei ole olemassa, vaan tuolloin on kyse monivammaisesta tai kehitysvammaisesta lapsesta tai ns. vaippafetismistä.

    • laki tuomari

      ei voi käytää se on kieletty vaippa laissa (pykälä kakssataa)

    • Entinen yökastelia

      Tottakai voit ja 10-16 vuotiaita yökastelusta kärsiviä on varmasti paljon.
      itse olin yökastelia melkein 15 vuotiaaksi asti.

      Ja tuo laki asia on höpöhöpö puheita. EI KANNATA USKOA

      • Nuppitohtorille

        Mutta sinä kuulut gategoriaan: monivammaiset, kehitysvammaiset tai vaippafetistit. Yli 10-vuotiaista ei enää puhuta yökastelijoina.


    • T.vapaa

      Voisin testata kestovaippaa jos on tarvetta. Kuka valmistaa niitä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2576
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2244
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1055
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      150
      917
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      388
      867
    6. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      66
      854
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      55
      742
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      97
      720
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      47
      674
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      32
      653
    Aihe