Mitenkä

romanisuku suhtautuu sellaiseen romanimieheen, joka valitsee puolisokseen ei romanin? Entä jos tällä uudella puolisolla on ennestään lapsi edellisestä liitostaan ei romanin kanssa?
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No hai, jos tää rakli on varakas, niin homma ok, kunnes rahat on jaettu suvun kesken, sitten saapi liitto vaikka päättyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymys 1 kirjoitti:

romanisuku suhtautuu sellaiseen romanimieheen, joka valitsee puolisokseen ei romanin? Entä jos tällä uudella puolisolla on ennestään lapsi edellisestä liitostaan ei romanin kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu