Karibialle kakaran kera?

Mami

Hei!
Nyt kaivataan hyviä vinkkejä Karibian saarista! Mikä olisi sellainen kohde, jossa yhdistyisivät seuraavat asiat: hintataso enintään Suomen tasoinen, liikkuminen turvallista (eli huumekauppiaita ei tarvitsisi tökkiä tieltään koko ajan pois)ja kohde olisi palveluiltaan ja hygienialtaan 1,5 vuoden ikäisellekin sopiva. Olemme miettineet Barbadosta ja Kuubaa -huonoja vaihtoehtojako?

3

815

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ako
    • chiquita

      ...on pari sivua aikaisemmin, kysymys taisi olla "Kuuba/Brasilia/lapset".

      eli siellä on kommenttia esim. juuri Kuubasta.

    • Dreamsail

      Hei

      Sinä joka haluat lähteä karibialle lapsesi kanssa niin turvallisia ja edullisia kohteita on paljon mm. ST Martin saari kuuluu puoliksi Hollannille ja puoliksi Ranskalle sinne on edullisinta lentää Amsterdamin kautta lennot päivittäin ja siellä on hyviä hotelleita ym. Muun muassa suomalaisilla Anja ja Kristian omistavat siellä hotellin sekä suomalainen yritys Dreamsail tekee siellä purjehduksia luxus veneillä.www.dreamsail.fi esim. 23.10 - 06.11.2004 on edullinen risteily alle hotellihintojen ja turvallinen.
      Olen ollut karibialla jo 12 vuoden ajan ja tiedän mistä puhun. voin antaa lisätietoja ja neuvoja kyllä mielelläni ilmaiseksi.

      terv. Hannu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      217
      2899
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      130
      2876
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1846
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      75
      1462
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1362
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1021
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      909
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      853
    10. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      843
    Aihe