Hei!
Nyt kaivataan hyviä vinkkejä Karibian saarista! Mikä olisi sellainen kohde, jossa yhdistyisivät seuraavat asiat: hintataso enintään Suomen tasoinen, liikkuminen turvallista (eli huumekauppiaita ei tarvitsisi tökkiä tieltään koko ajan pois)ja kohde olisi palveluiltaan ja hygienialtaan 1,5 vuoden ikäisellekin sopiva. Olemme miettineet Barbadosta ja Kuubaa -huonoja vaihtoehtojako?
Karibialle kakaran kera?
3
824
Vastaukset
- Ako
Mulla on se käsitys, ettei Karibialla ole, siis sellaisissa kohteissa mihin jotenkin helposti pääsee, halpaa missään.
Karibian opaskirjasta selvinnee lisää, tässä olis yksi (käyttämätön) http://fff.neutech.fi/Travel/2003_Travel_myydaan.htm
--ako - chiquita
...on pari sivua aikaisemmin, kysymys taisi olla "Kuuba/Brasilia/lapset".
eli siellä on kommenttia esim. juuri Kuubasta. - Dreamsail
Hei
Sinä joka haluat lähteä karibialle lapsesi kanssa niin turvallisia ja edullisia kohteita on paljon mm. ST Martin saari kuuluu puoliksi Hollannille ja puoliksi Ranskalle sinne on edullisinta lentää Amsterdamin kautta lennot päivittäin ja siellä on hyviä hotelleita ym. Muun muassa suomalaisilla Anja ja Kristian omistavat siellä hotellin sekä suomalainen yritys Dreamsail tekee siellä purjehduksia luxus veneillä.www.dreamsail.fi esim. 23.10 - 06.11.2004 on edullinen risteily alle hotellihintojen ja turvallinen.
Olen ollut karibialla jo 12 vuoden ajan ja tiedän mistä puhun. voin antaa lisätietoja ja neuvoja kyllä mielelläni ilmaiseksi.
terv. Hannu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619328IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3146504Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691513Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61361Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.881157- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72983Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43828Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718