Kiristin solmiota ja nappasin työsalkkuni. Kello on 8.15 ja on aikani lähteä töihin toimistolle. Saavuin paikalle ja lähdin pitämään pikaista palaveria.
"Moi." Sanoi Timo kahvihuoneessa ja ojensi minulle kupin. "Niin onkos meille tullut se uusi työntekijä jo?" Kysyin häneltä. Timo otti kahvikuppinsa ja lähti kävelemään ovelle päin. Hän kääntyi minuun päin ja vastasi "On", hymyillen. "Ja hyvä onkin.." Hän sanoi virnuillen ja käveli pois.
Jaahas, mitäköhän tuokin tarkoitti.. Ainiin, minun pitää viedä tälle uudelle työntekijälle ne paperit, ja vaikka samalla kahvikupponen. Lähdin kohti työntekijän työhuonetta. Ovessa luki "Meeri Pyykkö", tämä se oli. Hetkinen, sisältä kuului ääntä. Hän puhui puhelimessa. "..Olen vapaa seuraavan kerran torstaina klo.18, käykö sillon? Hyvä, tehdään se sitten autossa. Juu. Siinä tapauksessa se on 50€ lisää..." Voisin aavistaa mistä hän puhuu, mutta ehkä ei kannata tehdä johtopäätöksiä. Koputin oveen ja ovi aukesi. "Hei" - sanoi nainen kuin suoraan jostakin pornoelokuvasta - tai parempaa.
Blondit pitkät hiukset, täydelliset kasvon piirteet ja kaunis rusketus. Kirkkaan harmaat silmät ja punertavat hymyilevät huulet. Hänellä oli ihoa täysin myötäilevä valkoinen paita, jonka avoimen kaula-aukon ansiosta näin että hänellä oli todella mahdikkaat rinnat. Harmaa hame nuoli muodokasta peppua ja jalkoja, kuitenkin hän oli samaan aikaan hoikka kuin malli.
Ja minun toimistollani on tälläinen...
"ööääh...Hei..mä toin papereita....Ja kahvia!" Sanoin häntä tuijottaen. Meeri naurahti ja kutsui sisälle. "Hei. Mä olen Meeri ja sä olet varmaankin Jukka?" Hän sanoi ja ojensi käden. "Joo" vastasin ja kättelin häntä. Näytin varmaan kuin miltäkin idiootilta mutta hän oli niin mahtavan kaunis, etten kyennyt muuhun.
"Oletko sä jossain muuallakin töissä?" Kysyin. Ihmetellen hän pudisti päätään ja hörppäsi kahvia. "Aijaa. Aattelin vaan kun sä puhuit jostain työkeikasta äsken puhelimessa". Hän katsoi minua hiukan kysyvän näköisenä. "Siis ei sillä että olisin kuunnellut sitä mutta satuin kuulemaan kun puhuit ihan ohi mennen vaan."
Uusi työpaikalla
2
3242
Vastaukset
- Nais pomo
Pomo ehdotti että tulen sen luokse iltaa istumaan. Sano kotonaan että saisin etuja kun olisi sille mieliksi. ?? Kysyin kun kun oltiin humalassa miten pitää olla mieliksi. Kävi veskissä ja tuli verkko sukat jalassa ilman housuja, isot rinnat heiluen. Riisu housuni ja rupes naimaan. Oli viiskymppinen ja minä 18v poika. Kyllä käytti hyväkseen jokaisella tavalla, nuolea piti molemiin reikiin. Kyllä sai liksaa lisää kun välillä kävi.
- Monta pomoa
Minä menin osastolle töihin missä oli vaan vanhepia miehiä. Parin päivän jälkeen mies laitto oven lukkoon ja tuli hameenalle, nai pöytää vasten. Kai kerto muillekin miehille miltä 18v pippi tuntu, kun tulivat keskellä työpäivää halusivat johonkin paikkaan viedä naitavaksi. Kai musta tuli työpaikan lumppu monet monet halus "pikasia panoja"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703530Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483433Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463312- 532759
- 312013
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301942- 481676
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401655Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä931616- 391390