Niin onko? Ja miten niihin suhtaudutaan?
Onko scenet suosittuja koulussa?
PinkiePieNeedsYourHelp
14186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En tiiä kun en ainakaan tunne ketään scenee mut emoihin ainakin myönteisesti mut mehän ollaanki ihan eri asia ku jotku scenet :P
Ok, kiitos kumminkin vastauksesta :3
En tiiä ku ei oo Munkkiniemes scenejä yhtään. Ei myöskään oo emoja. Kaikki pissiksii ja junttipoikii.
Täällä missä mä asun on villillä veikkauksella jotain 2-10 emoa ja sceneä
Missä asut?
Seinäjoella
Itse olen scene ja ainakaan lukiossa kukaan ei ole mua vastaan c:
Ok.
Siis emoja ja scenejä on vielä olemassa? Okei.
Selittäkää scenen ja emon ero.
Emot on vähän tumma sävysempiä ja voi olla masentuneita ja viillellä mutta ei kaikki. Sitte emo on myös musiikki laji ja ihmisen tunne mitkä liittyy ylhäällä olevaan.
Scenet taas on sellasia iloisempia ja värikkäämpiä ketkä tykkää söpöistä jutuista ja niillä on yleensä tumma silmämeikki, lävistyksiä ja molemmilla tupeerattu kampaus. :3
ei ainakaan meidän yläasteella, lissut katselevat arvostelevasti ja halveksivasti ja sitten on niitä keitä ei kiinnosta mitä tyyliä kukin edustaa. Pojat nyt heittelevät lähinnä tyypilliseen tapaansa huonoa läppää.
No ei. Lähinnä ihmiset naureskelee ja katsoo halveksuen.
Älkää lapset leikkikö enää teini-iässä.