Jo on maailma mennyt kummalliseksi.. Olisin halunnut ottaa saunalahdelta liittymän, johon kuuluu netti, puhetta ja tekstiviestejä. Katselin hintoja ja törmäsin sellaiseen etten voi ottaa liittymää hyväksymättä, että minulle lähetetään mainoksia saunalahdelta ja yhteistyökumppaneilta tekstiviestein ja sähköpostilla. Todella hämmästyttävää, että en saa valita tahdonko niitä mainoksia vai en vaan ne tulevat pakollisina liittymän mukana.. Mielestäni tuo on törkeää..
Ja toinen todella hieno lisuke kyseiseen puljuun on puhelinmyynti. Minulle soitti puhelinmyyjä, joka kauppasi 4g nettiä ja puhelinliittymää ja mitä kaikkea muuta tarjolla olikaan. Koska minulla oli tarkoitus vaihtaa liittymätyyppiä jokatapauksessa, ajattelin että tämä näpsäkkä myyjähän sen tekee puolestani. Eipä vain onnistunutkaan. Olisin halunnut vaihtaa edullisempaan pakettiin, mutta tämä ei käy, koska heitä on kielletty tarjoamasta halvempaa ja myymästä minulle edullisempaa pakettia.. EI HYVÄÄ PÄIVÄÄ?
Haluaisinkin herättää näistä asioista keskustelua ja kysyä josko joku viisaampi osaisi kertoa miten tämä on mahdollista.. Asiakas ei saa sitä mitä haluaa missään tilanteessa?
Oletko sinä tullut jollain tavalla kusetetuksi kyseisen puljun toimesta?
täyttä kusetusta
3
272
Vastaukset
- vältä Saunalahtea.
En tiedä miten tuo on mahdollista mutta noin se vaan on.
Ja toden totta, Saunalahdella ei ole enää kännyliittymiä joihin ei tulisi mainoksia, no ehkä korkeintaan yksi sellainen on ja sekin latausliittymä, muihin tulee mainoksia!
Ja lisänä vielä se ettei kannata myöskään ottaa Saunalahden 4G-liittymää, niissä on jaettu IP eli jos joku saa bannit, sanotaan vaikka tänne Suomi24:lle ja itselles sattuu sama IP niin etpä pääse sinäkään tänne kirjoittamaan. Eli toisinsanoen niillä on NATattu, ei julkinen IP.
Siinä muutama syy välttää Saunalahtea. Ai niin paperilaskusta veloitetaan erikseen, saunalahden kännyliittymissä on pakkodata myös niille jotka ei sitä tarvitse ja vastaajapalvelustakin joutuu erikseen maksamaan. Eikä uusiin kännyliittymiin enää saa sähköpostiakaan. - Älä höyryä
Kelpo liittymään ei sisälly markkinointiviestejä, ihan tavallinen liittymä kyseessä. Paperilaskusta veloittaa kyllä kaikki muutkin.
- 11,41e/kk
Puhelinmyyntinä saivat minut tilaamaan mokkulan 1megan nopeudella,
2 vuoden määräaikaisella sopimuksella. Ei toiminut oikeastaan ollenkaan megasta puhumattakaan. selvisi etten edes asu sellaisella kuuluvuus alueella että megan nopeuteen voisi päästä, voivoteltiin vain, maksoin kaks vuotta janyt ajattelin kun määräaikaisuus päättyi että viimein pääsin paskasta erikseen, mutta ei laskut vain tulee edelleen.
Sellainen saunalahti kokemus täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3768313Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1682655- 76958
- 12910
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60873- 25846
- 55843
- 64822
- 46796
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72742