Mahmutlar

Tietääkö kukaan kyseistä paikkaa n.10 km Alanyasta itään. Sinne rakennetaan kuulemma asuntoja meren rannalle ja halvimmat kaksiot maksaa 16 000 euroa. Sinne suunnalle on myös tulossa v.2006 lentokenttä joka nostaa asuntojen arvoa huimasti.
1495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen kuullut samansuuntaisia juttuja jo muutaman vuoden ajan. Mitään vuosilukua en tätä ennen ole kuullut, vain sen että kannattaisi ostaa mahdollisimman pian se oma asunto Alanyasta, koska lentokenttä on tulossa ja sitten hinnat nousevat pilviin!
Saksalaisilla on kuulemma monta omaa toimistoa, jotka pelkästään ostavat ja välittävät asuntoja
Alanyasta. Ne remontoidaan ensin länsimaalaisia vaatimuksia silmälläpitäen.
Nämä tiedot olen saanut turkkilaisilta tuttavilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ewald kirjoitti:

Tietääkö kukaan kyseistä paikkaa n.10 km Alanyasta itään. Sinne rakennetaan kuulemma asuntoja meren rannalle ja halvimmat kaksiot maksaa 16 000 euroa. Sinne suunnalle on myös tulossa v.2006 lentokenttä joka nostaa asuntojen arvoa huimasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu