Vinkkejä ekakertalaiselle?

kdkdldd

Prahaan lähdössä ensi kuussa, hotelli pitäisi varata ja edullista shoppailua ja syömistä suunnitella. Vinkkejä siis kaipaan :)

2

1043

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maapallo

      Moi! Me oltiin tällaisessa apartomentoksessa, kuin U Kapra ja oli erittäin hyvällä paikalla ja voin suositella. Me ajeltiin hieman ratikalla ympäriinsä ja jäätiin pois ennen vilkkainta keskustaa. Mentiin paikalliseen pubiin, jossa näytti ihmisiä jo seisoskelevan ovella. Ruoka oli erittäin hyvää ja halpaa. (n. 6 eur /liha-annos kasvisvartaalla) En tiedä sinun ikääsi, mutta ihan kävelykadulla on paljon ihania liikkeitä: Iso New Yorker , C & A, Bershka ja me mentiin paikallisella tramilla Arcady-ostoskeskukseen, jossa paljon liikkeitä(mm. evukas italialainen vaateliike) Hei, mut ihanaa matkaa!

    • Ukko-Urquelli

      Päivä pari Prahassa. Sitten kannattaakin suunnistaa päärautatieasemalle ja ostaa junapiletit: Paras Tsehkinmaa näyttäytyy Prahan keskustan ulkopuolella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      51
      1333
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      18
      1043
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      683
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      470
    7. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      439
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe