Hei
olen hankkimassa vauvallemme 2kk turvasitteriä autoon. Olen kuullut että Emma-merkkiset sitterit ovat hyviä. Miten kiinnitys onnistuu(turvavöillä vai jokin muu systeemi)?
Sitteri autoon
3
158
Vastaukset 3
- huh777
Hahhahaa!! tosiaasa varmaan ole laitamassa emman sitteriä autoon..eikös autokaukalot ole sitä varten..ja emmalla ei ole sellaista!
- turvakaukalo
Tarkoitit varmaankin turvakaukaloa? Itselläni on Emmaljungan ja Akta Gragon turvakukalo 0-13kg / 0-12 kuukauden ikäiselle ja molemmat olleet hyviä ja käytännöllisiä.
- kysyvä ei eksy
Kannattaa myös tutkia oikeasti, mitkä turvakaukalot ovat turvallisia. Esim. www.autoliitto.fi sivustolta löytyy testitulokset. Emmaljungan turvakaukalo ei ole niitä parhaasta päästä testitulosten mukaan. Kannattaa mennä alan ammattiliikkeeseen kysymään turvakaukaloista, kun tiedot tuntuvat olevan aika huteralla pohjalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271568Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311289Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4991171- 63985
- 73962
- 52730
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M109726Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468647- 38632