Sisulla hyvä sorastaa tietä.

Sisu E12

Olen muillakin merkeillä ajanut mutta Sisu on ollut vakain sorastaessa kasetinlaatikko päällä ja Sisujakin on Suomessa kaadettu mutta on silti turvallisin auto kipata kuormaa tukevan rungon ansiosta, muihin merkkeihin pitäisi tehdä erittäin järeä ja painava apurunko että kiertojäykkyydessä päästäisiin kevyen korkearunkoisen Sisun tasolle, olen ajanut nostotelejä ja telivetoja mutta nousutelistä tulee vielä vakaampi kun laskee rullat alas niin ei anna jousista periksi, Samalla rengastuksella nousuteli Sisu rullilla ja teliveto menee yhtä pitkälle, kunhan nousuteliauton telissä on hyvät vetopinnat eikä mitään sileitä renkaita niinkiun yleensä käytetään! Fullerin tiheävälityksisellä peruutusvaihteela pääsee paljon pahempiin paikohin kuin esimerkiksi ZF vaihteistoisen samalla perävälityksellä ja saman tehoisella autolla, ZF vaihteiston peruutusvaihde on liian harva välityksinen ja autolla jää herkemmin kiinni ja kytkin kuluu enemmän, Fullerilla pääsee pahasta paikasta paremmin liikeelle kuin ZF autolla, Fullerin peruutusviahde saattaa olla markkinoiden tiheävälityksisin!

2

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raneeeee

      Sehän riippuu mikä välitys siihen fullerin pakkiin otetaan. Savessa rulla menee pidemmälle kun telivetävä kun on 4 puhdasta rengasta.

    • sisu on ykkönen

      fullereis on kaikis sama välitys muistaakseni.ni sora autois

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      46
      3199
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      38
      2694
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2624
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      115
      2440
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      51
      2193
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      351
      1961
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1594
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1475
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1298
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      32
      1235
    Aihe