Linko

Mikä olisi sopiva linko Valtra A83:n perään?
6115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vanhasta pulsaattorikoneesta otan lingon irti, pistät valtran perään, niin saa perunat pestyä, kätevää.

Äänestä
  • Joudut investoimaan uuteen pyykkikoneeseen, jos rupeet pulsaattoristas linkoa irrottelemaan! Ei mene hyvin sullakaan.

    Äänestä

Meneehän sillä kaikki 2.5m,käyttöpaikasta ja tarpeesta riippuen.Esim. Esko 100 sarja,onhan noita malleja ja merkkejä paljon.

Äänestä

Kovin ajankohtainen tuo linko nyt onkin, no voihan sitä käyttää nurmikonleikkuuseenkin.

Äänestä
  • Viisas ostaa sen lingon juuri nyt ja säästää hinnassa. Kyllä se talvi sieltä aikanaan ihan varmasti tulee, usko pois...

    Äänestä

No mutta perunales, sillähän kaivaa syksyllä perunat maasta. Myös salaojien täyttö sujuu ilman voimansiirtoakselia. Heinänpöyhiminen ei aivan suju yhtähyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mie vaan kirjoitti:

Mikä olisi sopiva linko Valtra A83:n perään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu