"Jos ei telakkaa saada käyttöön Jämsänjoessa" kirjoittaa rouva päätoimittaja pääkirjoituksessaan perjantaina. Tällä tasollako on nykyään lehden paikallistuntemus.
jämsän seutu
olkkolan veneilijä
5162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lehden sisältö kaikkinensa niin tyhjänpäiväinen, että ihmettelen kuka sitä vielä tilaa. Vuositilausmaksu nimittäin ihan tolkuttoman hintainen siihen nähden, mitä luettavaa lehdessä on ja montako lehteä viikossa ilmestyy. Törkeän kallis!
Ei siellä enää mitään paikallistuntemusta ole. Kaikki on hiljattain muualta tulleita. Kokenut paikallinen väki on pistetty kilometritehtaalle. Tilasin aikaisemmin useampaakin lehteä lapsilleni. Lopetin kaikki tilaukset, kun sanoivat ettei ne halua tämmöstä lehteä lukea mikä se nykyään on.
Minä tilasin helmikuussa 2013 sen Jämsän Seudun Ystävänpäivätarjouksen, missä sai puolen vuoden lehdet 37 euroon. Tarvikekeskushan senkin tarjouksen sponssasi, kun piti saada lehden levikki näyttämään hetkellisesti isommalta. Ei niistä höpöjutuista kannata kyllä puolelta vuodelta enempää maksaakaan.
Luulevat varmaan, että jatkaisin lehden tilausta puolen vuoden jälkeen täydellä hinnalla... hah, hah... en varmaan jatka. Taas ensi vuoden alkupuolella, kun pitää saada levikki hetkellisesti paremmaksi, löytyy kyllä joku innokas sponssaaja, että saa taas hintatietoiset puolen vuoden lehdet tuolla järkevällä 37 euron hinnalla.
kyllähän sen telakan voisi laittaa siihen entisen meijerin tontille
Siihen tulee Jämsän satamapalvelut sitten kun kaupunki rikastuu. Siihen saattaa mennä aika paljon aikaa.