aapuaa !!!!!

auttakaa mun penis on 4cm pitkä (7,5cm kovana) ja oon 16v onko normaalikoko
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole normaali ja tiedän miksi...
Sulla on mitä luultavammin kireä/ahdas esinahka.

Mutta jos tiedät ettei ole ahdas esinahka niin älä lue...

Eli sun pitäs alkaa venyttelemään esinahkaasi terskan taakse 1-2 min päivässä. Älä vedä väkisin jos ei mene. Jos menee vain vähän niin ei haittaa. Voi kestää kuukausia että saat sen esinahan sinne terskan päältä kokonaan ja takaisin päälle.
Ei Kiirettä, Pisimmillään voi kestää lähes vuosi.

Harvoin pitää ympärileikkausta alkaa tekemään.

Kireä esinahka on yleinen juttu pojilla, itselläkin on semmoinen.

lisää infoa:

http://www.vaestoliitto.fi/seksuaalisuus/tietoa-seksuaalisuudesta/aikuiset/artikkeleita-usein-kysytyista-ai/ahdas-esinahka/

ja googlettamalla löytyy myös infoo!!!

Onnea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppiipliis kirjoitti:

auttakaa mun penis on 4cm pitkä (7,5cm kovana) ja oon 16v onko normaalikoko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu