Etelä- Suomen Sanomat uhittelee taas kuntia. Nyt tulilinjalla on Hollola. Tätä ennen pommeja Mediatalo Esa on kylvänyt mm. Heinolan ja Itä-hämeen kuntien niskaan. Tuskin kunnat tarvitsevat ESS:an ohjeita ja mistä se parempi tietämys lehtiväellä olisi. Eiköhän kunnissa tiedetä hiukan paremmin, kuin ESS:n ruokatoimituksessa kuntien talous ym. tilanne. Joten päätoimittaja, joka poseeraa ja esittelee mielellään reseptejään, voi jatkossakin keskittyä joukkueineen (ruoka)soosin tekemiseen. Sen verran mestari on vakavoitunut hiljakkoin tapahtuneista päätoimittajapotkuista, että on hyljännyt värikkään "ropelin" keittiöasustaan. Se, että Hesari hukkasi 45 000 kpl. levikistään, luulisi vetävän vakabaksi myös muuta printtiväkeä. Myös Esaa. Ei kannattaisi väen väkisin suututtaa sitä oikeaa lukijakuntaa. Tosin ESS ei saanut "hoidettua" edellistä suurkuntahommaa satamaan, vaan epäonnistui siinä täysin.
ESS uhittelee taas
10
249
Vastaukset
- On muutkin saaneet
Onhan myös Asikkala ollut pahojen kuyntien listalla es-sanomissa. Vähän väliä hiostusta. Ja ellen väärin muista Orimattilaakin on ahdisteltu lehden taholta.
Ikävää tällauinen neuvominen yhtymään.- Hollola vastasi
Kyllä Hollolassa ollaan hereillä. Samoin kuin muissakin kunnissa tänä päivänä. Luvut laitettiin järjestykseen. Aina pittää kaluta jotakin pitäjää.
- lopetan veronmaksun
Ehkäpä se totuus valkenee Hollolalaisille ja myös Asikkalan isäntämiehille (naisille), vaikka on kuinka suuren talon poika, mutta jos ei ole rahaa...
- Tyhmä kuin majuri
Kapteeni Siirola ansaitsee rangaistuksensa, josta kärsivät kaikki hollolalaiset.
http://www.ess.fi/?article=419551- Piiskanlovi
Jotenkin vaikuttaa siltä, että Etelä-Suomen Sanomat ei ole pelkästään Euroopan unionin komission ja NATO:n Helsingin edustuston, vaan myös Hollolan Kokoomuksen pää-äänenkannattaja.
Siirola raivasi Talasrannalle Liebensraumia. Se oli Johtajan päätös! - Piiskanlovi
Piiskanlovi kirjoitti:
Jotenkin vaikuttaa siltä, että Etelä-Suomen Sanomat ei ole pelkästään Euroopan unionin komission ja NATO:n Helsingin edustuston, vaan myös Hollolan Kokoomuksen pää-äänenkannattaja.
Siirola raivasi Talasrannalle Liebensraumia. Se oli Johtajan päätös!Piti kirjoittaa, että Etelä-Suomen Sanomat on kuntaäänestyksen jälkeen hyllylle laitetun Salpakankaan Kokoomuksen pää-äänenkannattaja.
- Aada20
Hyvä että ESS:mat noteraa teidän tyhmiäpäätöksiänne mitä olette tekemässä. Nykyinen Valtuuston puhj. täysin nuija, osaa varmaankin jyviä pistää koneella maahan, mutta siinä se sittenonkin. Eikö KEPULLA ole järkevämpää ihmistä nujanvarteen ? Nyt täytyy sanoa ettei kepukaan eikä kok. ole kuntalaisten asialla, vaan kokoajan valehdellaan ettei kuntaliitosta tule. Virkamiehet tekee päätöksiä ja nujat menee perässä.
Uskottavuus on mennyt nykyisiin Hollolan päättäjin!- Pax 2014
Hollolan Keskustalla on työvoimapulaa ja uskottavuusvajetta. Tämä siksi, että Siirola ja Rehula ovat tehneet linnarauhan ja Siirolalle on myönnetty tärkeimmän kunnanvaltuutetun tehtävä, puheenjohtajan tehtävä.
Siirola luonteensa mukaisesti ja talonpoikaisjärkisesti ojentaa Heikki Manteretta Jukka Airon aikaansaamista ja Heikki Hakalan hyväksymistä psykologisista operaatioista Asikkalaa, Heinolaa ja Hollolaa vastaan.
Airo on sikälikin haasteellinen persoona, että hänen esimerkistään saa tartunnen myös nuoremmat Etelä-Suomen Sanomien toimittajat, jotka toimivat ikätoimittajien hitmaneina palstalla.
Etelä-Suomen Sanomia ei saa rauhaanpakotetuksi muutoin kuin vähentämällä tilauksia rajusti.
"Oikeamielinen" Siirola työpaikkakiusatessaan Heikki Manteretta kunnanvaltuustossa, ei osoita tehtävänsä mukaista harkintaa.
- Paskalehti
Uskottavuus on lähtenyt Etelä-Suomen Seiskalta. Pääuutislähteet ovat Hesari ja päivän näppis.
- ES7
Mainio nimi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64205Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1152536Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681068Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?198984- 39942
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38901- 47884
- 36846
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119825Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35802