miksi suomalaisten on aina pakko olla niin kiihkonationalistisia tai suorastaan fasistisia, että kaikkien pitäis muka kannattaa jotain helevetin kumipää räkästä, öhöm anteeksi neiti dahlmannia. Sitten vielä nämä fasistit toivoo lajin ylivoimaselle ykköselle tapahtuvan kaikkea pahaa vain siksi ettei se ole suomalainen. Schumi on ja tulee olemaan formula ykkösten kunkku, mutta ei suomalaiset vaan sitä pysty myöntämään. Kaikkien pitää vaan olla suomalaisia ennekuin niitä voi kannatta, niinkö?
En tajua
17
847
Vastaukset
- Tiger
Tämän palstan kirjoittajista suurin osa on about 16 wee amis poikia,jotka vihaa Schumia.
Ei täällä kannata yrittää perustella kuka on paras kuski,koska nämä teinit ei osaa muuta kuin leuatella/rätkätellä.- aivan
olet aivan oikeassa
- Sportti
Jos kimi ajelis ferrarilla ja sumi mclarenilla niin kumpikohan ois tänä vuonna voittanut mm-mestaruuden.
- kjk
siltä se kuulostaa kateellisia ja rasistisia ei voi myöntää toisen olevan parempi. Itse vaikka kannatankin muutamaa kuskia en silti toivo mitään muuta kuin että ne ajotaidollaan nousisivat kohti voittoa enkä millä sadetanssilla jotta edessä oleva keskeyttäisi.
- Antti
Olen ymmärtänyt, että formuloissa täytyy tulla ensimmäisenä maaliin ollakseen paras.
Mielestäni Kimi Räikkönen oli eilisen kisan paras.
Sanoihan Keke Rosbergin aikanaan "olet juurin niin hyvä tai huono kuin viimeisin kisa meni".- jjh
eli häkkisestäkää ei oo mihinkää tuon rosbergin lauseen perusteella
- SF###
Hassua, minusta aina tuntunut että nämä kovimmat täällä Schumacher-huutajat olleet jotain näppylänaama teinipoikia, eikä mitään aikuisia.
Onhan Schumacher hyvä, ei kai kukaan voi ihan tosissaan edes muuta väittää, mutta yhtä typeriä ovat nämä kommentit jostain "tuurivoitoista", joita kaikki muiden ajamat voitot näiden finskitifosojen arvomaailmassa tuntuvat olevan!
Oliko Räikkösenkin eilinen voitto "tuurivoitto"??No ei taatusti ollut, Schumille tarjottiin jopa kahteen kertaan turva-auton ansiosta mahdollisuutta(Kimin 13 sekan johto meni siinä), mutta Kimi ei antanut edes mahdollisuutta, upein temppu oli kisan nopein kierros vielä viime metreillä, ei jäänyt varmasti aivan objektiivisesti asioita katselevalle epäselväksi kuka oli eilisen kisan nopein kuljettaja, ja kellä oli nopein auto!
Oli aika naivia näillä pahimmilla Schumi-huutajilla tosiaan luulla että McLarenin kaltainen talli rypee vaikeuksissa iät ja ajat.
Ensi kausi on McLarenin, ehkäpä jo tämän kauden loppukin.Dynamiittikaksikko Räikkönen/Montoya tulevat tekemään selvää jälkeä! - Lucy
Mä en inhoo Schumia sen takia ettei se oo suomalainen, vaan sen takia mitä se on tehny! Schumin aikana Ferrari on käyttäny lukemattomia laittomia vempeleitä, vääristelly sääntöjä, kaikki tietää ettei Barrichello (eikä aikasemmatkaan tallikaverit) saa ohittaa Schumia, vaan itse asiassa Schumia autetaan niin että tallikaveri joko päästää ohi (lähtösuoralla tai sitte sillä on jotain "ongelmia" kunnes Schumi on päässy ohi) tai sitte on muille tulppana. Must ois kiva tietää et onks YKSKÄÄN Schumin voitoista rehellisesti ansaittu? Schumi on pelkkä maan matonen, kuka tahansa muu on parempi!
- Lucy
vaikkei formuloissa olis yhtään suomalaista kuskia, ni surku-Schumia mä viimeseks kannattaisin!
- just
samaa voit kysyä häkkisen voitoista olihan coulthard sillo muitten tulppana että häkkinen pääsis muilta karkuu.
- cbnxcxncg
Tekstistäsi näkee että olet teini-pissis.
- polkuauto
kaikkien ole pakko kannattaa, kyllä sitä voi kannattaa muitakin. Mutta vaikka kuinka olisi Schumi- tai joku muu fani, niin onko se pakko silti morkata omia, usein näillä palstoilla vielä vailla alkeellisimpiakaan käytöstapoja.
- hups
niimpä joku viisas sano kerran näin
"Kun keskustelet mielipiteestä typeryksen kanssa, on kuin pitäisit lyhtyä sokean edessä." - LOL
hups kirjoitti:
niimpä joku viisas sano kerran näin
"Kun keskustelet mielipiteestä typeryksen kanssa, on kuin pitäisit lyhtyä sokean edessä."Itse yhdyn edelliseen puhujaan, jos se vain on kauniimpaa sukupuolta.
- hups
LOL kirjoitti:
Itse yhdyn edelliseen puhujaan, jos se vain on kauniimpaa sukupuolta.
sori vaa mut joudun tuottaa sulle pienen pettymyksen =)
- LOL
hups kirjoitti:
sori vaa mut joudun tuottaa sulle pienen pettymyksen =)
...eipä mitään. =)
- sdfhsdfh
F1-fasisteja on kuule kahdenlaisia; Räkäfasisteja ja Schumifasisteja! Molemmat haukkuvat muut kuskit, nykyiset ja menneet, alimpaan helvettiin esimerkkinä Schumifanien paikoin jopa silmitön Senna-viha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi383672Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal283232- 692878
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak912720- 351748
Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no811699- 221518
- 281507
- 281478
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231474