Eilen koiraa ulkoiluttamassa (n. 23.30) Pohjois-Helsingissä törmäsin näkyyn joka jäi askarruttamaan. Laajan nurikentän viereisen pienen aidatun puistoalueen keskellä olevalla nyppylällä oli 3 henkilöä läpikäymässä jotain rukouksen kaltaista riittiä.
Asuina kahdella oli tulipunainen ja yhdellä täusmusta viitta. Jotain touhusivat siinä n. 10 minuuttia - seurasin tapahtumaa n- 100 metrin päästä koiria taluttaessani. Kun saivat hommansa päätökseen, kävelivät viitoissaan vieressä sijaitsevalla parkkipaikalle, nousivat autoonsa ja ajoivat pois.
Hupullisten viittojen väreistä . tulipunainen ja musta, tuli jotenkin mieleen satanismi....ei voinut olla aivan varma, mutta vaikutti kuin punaviitalliset olisivat olleet tyttöjä ja mustaviitallinen oli poika.
Onko jollakain havaintoa vastaavanlaisista touhuista Pohjois-Helsingiistä Kannelmäki-Malminkartanon alueelta tai tietoa, mitä porukkaa mahtoivat olla (vai oliko kyseessä jokin pelleily tms?)
Saatananpalvojia vai mitä?
9
316
Vastaukset
- ex-stanist
Varmaan larppaajia tai ehkä wiccoja.
- Larppaajia...
Larppaajia…se vaikuttaa todennäköiseltä - tämäntyyppisissä viitoissa olivat:
http://www.artfire.com/uploads/product/7/807/55807/4755807/4755807/large/black_velvet_hooded_cape_gothic_cosplay_costume_fantasy_wizard_72b067f0.jpg
Sellainen mielikuva on, että wicca-seremoniat suoritetaan luonnon helmassa ja saattavat kestää tuntikausia / koko yön.
Google-haulla "wiccan rituals":
http://www.google.fi/search?hl=fi&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1920&bih=1052&q=wigga ritual&oq=wigga ritual&gs_l=img.12...19301.23166.2.26205.7.2.0.5.0.0.55.94.2.2.0...0.0...1ac.1.16.img.aIBgookEsoY - wiccat pelottavia
Larppaajia... kirjoitti:
Larppaajia…se vaikuttaa todennäköiseltä - tämäntyyppisissä viitoissa olivat:
http://www.artfire.com/uploads/product/7/807/55807/4755807/4755807/large/black_velvet_hooded_cape_gothic_cosplay_costume_fantasy_wizard_72b067f0.jpg
Sellainen mielikuva on, että wicca-seremoniat suoritetaan luonnon helmassa ja saattavat kestää tuntikausia / koko yön.
Google-haulla "wiccan rituals":
http://www.google.fi/search?hl=fi&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1920&bih=1052&q=wigga ritual&oq=wigga ritual&gs_l=img.12...19301.23166.2.26205.7.2.0.5.0.0.55.94.2.2.0...0.0...1ac.1.16.img.aIBgookEsoYWiccat vauhdissa:
https://www.youtube.com/watch?v=F_v7JqiVzdk
- ...
Yhdyn edelliseen viestiin. Tuli itsellä ainakin heti wicca mieleen. Ei sillä viittojen värillä kai ole väliä.
- kahvitarjoilija
Oliko seurueella mahdollisesti Moccamaster mukanaan? Söivätkö merirosvonameja? Entä Sgeledorin palvonta?
Jos merkit eivät täsmänneet, niin kyseessä HEIKKO 1/5 FAGE jossa ei SUBUSTANSSIA!!!
Hail kehiin!!!- Ei näkynyt
moccamastereita - ei edes hiilihankoja. Mutta koira murisi karvat pystyssä "piruille".
- nosiinätapauksessa
Ei näkynyt kirjoitti:
moccamastereita - ei edes hiilihankoja. Mutta koira murisi karvat pystyssä "piruille".
Ehkä ne olivat sitten tulevia luterilaisia pappeja?
- sjr3
Mielenkiintoista että ihminen...kohdatessaan tollaista, automaattinen reaktio/ajatus on aina "Saatananpalvonta"...
- Satanismin tutkia
Soiko tämä musiikki rituaalin aikana ?
http://www.youtube.com/watch?v=NxW2PLxjRwE
Jos ei niin ei ole aitoa saatananpalvontaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552685
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361803
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329