Onko kokemuksia sukelluskeskuksista tai -kursseista Marmariksessa tai Icmelerissä?? Onko "Divers Delight" ainoa vaihtoehto?
Vastaukset 4
- Heip
Icmeleristä löytyy european diving centre joka on australialaisten omistuksissa ja on ehdottomasti paras,työskentelin itse toukokuussa siellä.Työntekijöitä löytyy englannista,ranskasta,venäjältä ja uudesta seelannista.Sukeltajina on brittejä sekä turkkilaisia.Paikan sivut löydät netistä,esim.altavistasta,googlesta kun laitat haku sanaksi european diving centre.en muista sivun osoitetta.Milloin olet lähdössä?
- marmarikseen
minä oon menossa turkkiin lokakuussa, mahtaakohan silloin vielä olla sukelluspaikat ja vesiurheilukeskukset auki?
- Lomalainen
Kiitos!
9.10. lähdemme kahdeksi viikoksi. Törmäsinkin tuohon EDC:n jo netissä. Suosittelet siis tätä keskusta? Miksi se on parempi?
Mitä muita vinkkejä antaisit paikasta, kun reissussakin tekee mieli enemmän harrastaa kun loikoa rannalla?!
- Lisa
Pari vuotta sitten satamassa tutustuimme sukellusporukkaan, jossa yksi henkilö oli suomalainen. Opetus laivalla oli englannin kielinen. Homma toimi asiallisesti, vaikka mukana olleet sukeltajat olivatkin turkkilaisia ja puhuivat vain englantia. Suomalainen opettaja vei pitemmälle opiskelleet avomerelle tutkimusmatkalle. Palattuaan laivalle opasti meitä aloittelijoitakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1512568
- 561109
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160937Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....52808- 83777
- 4719
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.170718Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e162664- 53647
- 59646
- 67646
- 6634
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.182615Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21578- 54568
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32538Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?120534Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66519- 55508
- 34507