Marmaris&sukellus

Lomalainen

Onko kokemuksia sukelluskeskuksista tai -kursseista Marmariksessa tai Icmelerissä?? Onko "Divers Delight" ainoa vaihtoehto?

4

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heip

      Icmeleristä löytyy european diving centre joka on australialaisten omistuksissa ja on ehdottomasti paras,työskentelin itse toukokuussa siellä.Työntekijöitä löytyy englannista,ranskasta,venäjältä ja uudesta seelannista.Sukeltajina on brittejä sekä turkkilaisia.Paikan sivut löydät netistä,esim.altavistasta,googlesta kun laitat haku sanaksi european diving centre.en muista sivun osoitetta.Milloin olet lähdössä?

      • marmarikseen

        minä oon menossa turkkiin lokakuussa, mahtaakohan silloin vielä olla sukelluspaikat ja vesiurheilukeskukset auki?


      • Lomalainen

        Kiitos!
        9.10. lähdemme kahdeksi viikoksi. Törmäsinkin tuohon EDC:n jo netissä. Suosittelet siis tätä keskusta? Miksi se on parempi?

        Mitä muita vinkkejä antaisit paikasta, kun reissussakin tekee mieli enemmän harrastaa kun loikoa rannalla?!


    • Lisa

      Pari vuotta sitten satamassa tutustuimme sukellusporukkaan, jossa yksi henkilö oli suomalainen. Opetus laivalla oli englannin kielinen. Homma toimi asiallisesti, vaikka mukana olleet sukeltajat olivatkin turkkilaisia ja puhuivat vain englantia. Suomalainen opettaja vei pitemmälle opiskelleet avomerelle tutkimusmatkalle. Palattuaan laivalle opasti meitä aloittelijoitakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6314
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5388
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4255
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4122
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      66
      3880
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1167
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      57
      1000
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      304
      999
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      850
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      811
    Aihe