Mistä mahtaa johtua että en kelpaa 164 centtisenä miehenä kenellekkään, en edes lyhyille naisille ? Saan osakseni vain halveksivia katseita kaiken mittaisilta naisilta vaikka naamassa ei pitäisi olla mitään vikaa.
Tosin kyllä useat terveysalalla olevat ammattilaiset ovat sanoneet minulle että et saa ainakaan suomesta naista noin lyhyenä miehenä.
Alkaa jo ottamaan päähän kun noin 150cm naisetkin himoitsevat niitä 2 metrisiä miehiä.
Miksi en kelpaa ?
9
420
Vastaukset
- 1+0=0
No mitäs, ku tääl on 153 senttinen mies, ja niit halveksivia katseita saan samalla tavalla, vaik pärstä on kuulema ok. Tai en tiedä mistä on kiinni, mut tuskin pituudesta ainakaan. Salilla käyn aktiivisesti, ja liikun paljon joten BMI on ok jos se jotain meinaa.
On jo sovinismin kärpänen päässyt puremaan, vaikken ole toivoani menettänytkään. - hymyhyy
Heh, heh, hee! Mutta jäbät, mitäs jos se johtuu teidän luonteesta tai muuten ulospäin antamastanne habituksesta.
Jos on sinut itsensä kanssa saa jo monta senttiä lisää pituutta olemukseen, mutta jos esiintyy aina "anteeksi että olen olemassa" tyylillä, ei sellaiseen halua kukaan tutustua. Ja siisti ulkonäkö ei ole vastenmielinen ja sellaisen ihmisen läheisyyteen on helpompi tulla. Ei ne lihasten pullistelut saa ainakaan minussa aikaan mitään viboja! Kyllä se on se katse, hymy, ja olemus.- Love it
Olen samaa mieltä, asenne ratkaisee paljon. Oma mieheni hurmasi mut katseellaan ja hymyllään, myöhemmin elämäniloisuudellaan ja määrätietoisuudellaan. Hän on 120cm pitkä pieni suuri mies. Itse olen 160cm pitkä nainen.
- ei lyhytkasvuionen
Olisin aikanaan kelvanut itseäni vajaat 10cm pidemmällekin, mutta koska elämä oli jo silloin vaikeaa, eikä se ole vieläkään parempi, niin en alkanut mihinkään.
Sitäpaitti, 164 on lyhyt, mutta ei lyhytkasvuinen. Itse olen 4 cm lyhyempi - 186cm
186cm lol
- pikku äijä
166 centtiä mulla pituutta en ole huomannut että pituuteni vuoksi olisin ilman seuraa käännyt.kyllä mulla naisia riittänyt ikääkin jo 62v . Kun ikäluokassa on kyllä paljonkin pieni kokoisia miehiä kuin myös naisia. En tosiaan ole kokoani kokenut ongelmaksi
- lyhyt ktm
Et kelpaa koska olet liian lyhyt, kuten minäkin 170 cm. Suurin osa naisista haluaa "näyttävän" ja ainakin 180 pitkän miehen että voi olla korkkareissa jne. Tietysti maine ja mammona auttaa tässäkin. Tee itestäs miljonääri niin ei naiset lopu vrt. F1 kuskit.
Se on kyllä hauskaa ku pituus on asia josta naiset sanoo ihan suoraan ja ne ei pidä sitä edes loukkauksena. Muutama naiskaveri on just sanonu et "sun kaa en vois kyllä seurustella ku oot nii lyhyt". Ei tuo mua edes haittaa, mutta jos minä sanosin niitten ulkonäöstä esim. "en kyllä minäkään sun, ku näyttää olevan tota painoa 20 kiloa liikaa" ni sotahan siitä syntys. Sama asia ku miesten kyrvän mittaa arvostellaan ja naisten rinnoista ei saa sanoa mitään. - kiitos!!!
Olen kovasti pahoillani naissukupuolen edustajana, mutta haluan naisena tuntea itseni sopivan kokoiseksi miehelleni. Itse olen 165cm ja haluan miehen, jonka kainaloon mahdun. Olen itse noin keskimittainen, ja haluan keskimittaisen tai sitä pitemmän miehen. En kuitenkaan mitään 2-metristä. Luulen, että tässä on kyse ihan biologiasta, eikä niinkään naisten veemäisyydestä.
Huom. Miehen pituus ei kuitenkaan ole se tärkein kriteeri, vaan luonne on se tärkein. Ja paljon muitakin tulee ennen pituutta.- shortttttt
Mitenköhän tämä liittyy lyhytkasvuisuuteen? Ihan vaan uteliaisuuttani kysyn?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk652153Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921462Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621275Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll701258- 1151135
- 69970
Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j87968Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72929Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍81870Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise11835