Skiathos

harkitseva2

Oliko joku esim. viime kesänä Skiathoksella? Minkämaalaisia turisteja siellä oli? Millainen tunnelma?
Kerran on käyty, siitä on jo vuosia, nyt kiinnostaisi mennä taas. Pidin kaupungin rannasta jonne oli hotellilta sopiva kävelumatka.

9

1218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäileväinen.....

      Eikö kukaan ollut viime kesänä Skiathoksella tai Skopeloksella?

      • kommentoija1

        Ei varmaan. Menevät mieluummin halpoihin turistirysiin.


    • sinne siis

      Sama kiinnostaisi, tuli juuri ostettua äkkilähtö kyseiseen kohteeseen nicholas nimiseen huoneistohotelliin. No kerron itse palattuani kokemuksia jollei kellään ole kertoa tuoreita kuulumisia.

      • i love skiathos

        Nicholas on aivan kauoungin rannan lähellä. On vähän matkaa itse kauniiseen kaupunkiin mutta kyllä sen jaksaa kävellä.
        Kerran on oltu Skiathoksella, ihana saari.


      • ollut...

        Kaupungin ranta on hyvä ranta. Nicholas on ihan siinä rannalla. Keskustaan on ehkä noin 2 km.


    • kalle kanki

      Banana Beach nakuranta on jees.

    • fgjhjyu

      Lalaria beach, saaren paras ranta. Kantsii muuten varautua yllättäviin sadekuuroihin. Viehättävä paikka, kaikenkaikkiaan.

      • kokenut3

        Aika kumma mutta ei siellä satanut kertaakaan kun oltiin edellinen kerta.


    • menisin uudelleen

      Todella kaunis pieni saari, rantoja ei turhaan kehuta!. Turistit enimmäkseen kreikkalaisia ja brittejä. Britit omistavat useita baareja ja muutenkin baareissa on paljon brittihenkilökuntaa. Pohjoismaalaisia aika vähän. Iltaelämä oli katselussa, mutta kyllä sitäkin löytyi kun jaksoi valvoa tarpeeksi myöhään ja löysi oppaan joka näytti hieman "piilossa" olevat musiikkibaarit ja klubit, mikään bileparatiisi paikka ei ole. Jossain esitteessä luki että sopii pariskunnille ja pariskuntia siellä suurin osa turisteista olikin. Iltaisin oli aika lailla hyttysiä. Laivareissu ympäröiville saarille, Skopelos, Alonissos oli mukava. Ravintoloiden hinta ja laatutaso oli vaihteleva kuten kaikkialla, mutta pääosin ruoka oli todella hyvää eikä mitään hurjan kallista. Shoppailijan paratiisi saari ei myöskään ole, mutta rättejähän saa suomestakin :).
      Jos menisin uudelleen, ottaisin ehkä vain lennot ja vuokraisin kaupungin rannassa olevia loma-asuntoja. Halpoja ja loistavilla paikoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      82
      5872
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      129
      3965
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      46
      3919
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3594
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2948
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2497
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2214
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2121
    9. 33
      2109
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      445
      1823
    Aihe